Proplandan Nd

Zipt

Erkek 3 aylık kedimi proplan ile besliyorum ama doymuyor günde 5 6 öğün vetmrk zorunda kalıyorum, NDye geçeceğim ama kademeli olsa bile ishal kalıyormuş kedi veya az tahıllı olduğu için enerjisi azalır mı

7 CEVAP

dilanuzun78

3 aylık kediye öğünle yemek verilmez zaten. Yavru kediler sık sık ama az az yerler. Yavru kedilere öğünle yemek verilmez, kim söyledi size öğünle verin diye? Ayrıca ND kesinlikle tavsiye etmiyorum.

sultansbutler

öncelikle kediniz daha küçük öğün öğün değil istediği kadar yemeli. en az 6 7 aylık olana serbest besleyin. tabağını doldurun, bayatlayacak kadar aşırı şekilde değil tabiki, o istediği gibi yesin. ndye kademeli bir şekilde de geçebilirsiniz illa sizin kedinizi ishal edecek diye bir olay yok. az tahıllı, tahılsız mama ilk seçenek olmalı mama seçerken. enerjisi falan düşmez kedinizin merak etmeyin.

theyusra

öğünle beslenmemeli kısmını geçsek bile 3 aylık bir kedi günde 6 öğün yemek yer zaten şaşırılacak bir durum değil :)

simbakedi

ishal olayini deneyip gormelisiniz benim kedimde 10 gunluk yumusak kaka sorunu yasadik sonra gecti hicbir sorunumuz yok su an mama cok iyi geldi. az tahilli olmasi enerjisiyle ilgili degil. daha iyi hatta tahilsiz ya da az tahilli. umarim sizinkine de iyi gelir

simbakedi

bence ogun ogun verin mama kabina sabahtan koymayin cunku mama disarda kaldikca yemiyor kediler. ogunlu verin ama her aciktiginda doldurun. ben sabah ogle aksam gece yarim cay bardagi koyuyorum hepsini bitirirse ustune ekliyorum ama genelde dibinde birakiyor. ogunsuz vermek yerine sabahtan doldurursaniz hem mama disarda kaldigi icin istekli yemiycek hem de kisirlastirdiginizda sorun yasayacaksiniz.

Palyaco

Yavru kediler tahıllı mamayi cok yer 60 gram tahilsiz 40 gr yer tüm kedilerde bu durum aynıdır bir çay bardağı 50 gr dır

Kesinlikle ishal olur gibi bir durum yok benim 2 kedim de Nd de ishal olmuyor geçiş yapınca. Deneyip görmeniz lazım ne gibi etkileri olacağını. Hatta kendi arasında bile yarayan mama oluyor yaramayan oluyor. Ben nd nin kitten ocean mamasını kullanıyordum son serisini yemedi kedim sonra mama bulma arama bir girdik çıkamadık en son nd geyik etliye döndüm çok şükür memnunum. Gram olarak da arkasında 3 kg kedi için 28-42 gram yazıyor ama benim kedim fazlasını yiyor. Gece olmadı 55 gram yedi bile. Zaten yavruymuş istediği kadar yesin. Kilo problemi olmaz yavrularda