Topaklanan Pelet Akciğerlere Zararlı Mıymış?

betul18

Ben çok memnundum ve kedim için en sağlıklı seçenek olduğunu sanıyodum benim için de az uğraştırıcı olması bir artıydı. (dağılmıyor , tuvalete atılabiliyor) Ama internette karşıma çıktı ki bazılarının kedilerini hasta etmiş ve akciğerlerini kötü etkilemiş internette pek bir şey bulamadım. Sizin duyduğunuz bu tarz şikayetler var mı? Yaşayan var mı? (Bigcat kullanıyorum)

5 CEVAP

simbakedi

kokusu cok agirmis sanirim ondan dolayi olabilir mi belki? ben feles tozsuz kedi kumu kullaniyorum onda da hic toz yok gercekten. ne kumu dokerken ne de temizlerken. kedimi ilk sahiplendigimde baska kum kullanirken hapsiriyordu bu kumda hic sorun yasamadim belki peletten vazgecerseniz aklinizda bulunabilir.

betul18

Ve şaşırmamın sebebi hiç toz yok nasıl kötü etkileyebilir kedilerin ciğerlerini ?

Palyaco

Cam pelet kullanın eski kumuna karıştırıp alıştırın hem sizin için hem kediniz için en sagliklisi

betul18

zaten şuan çam pelet kullandığımdan bahsediyorum 6 aydır kullanıyorum

sultansbutler

insanlar peleti zaten tozsuz ve doğal olduğu için tercih ediyor nasıl hasta etsin? astım hastası kedilerin kullandığını da gördüm. artık kim yazdıysa kedisinin akciğerleri hasta ettiğini ne söylediğini bilmiyordu bence 🤷‍♀️