Kedime Yaş Mama Vermesem Sorun Olur Mu

mrcasper

Kedim yaş mama sevmiyor ne yapsam bir türlü yediremedim ayrıca param da çöpe gidiyor Nutri Feline Kitten veriyorum ama yemediği için her seferinde 8 tl çöp oluyor ayda 32 tl çöp vermesem sorun olur mu zaten yemiyor

10 CEVAP

simbakedi

neden sorun olsun. eger yiyorsa tavuk vs haslayin. yemezse de suyunu mamasinin ustune dokun oyle yer buyuk ihtimalle. kedim kizginliga girdigi zaman mama yemediginde oyle yapiyorum cok guzel yiyor. bir tsne markanin corba gibi bir yas mamasi varmis. hasta kedilere veriliyomus sanirim. onu da deneyebilirsiniz burdan birinin kedisi de yas mama yemiyordu ama ona bayilmisti.

pompompurin

sorun olur. hele yaşı ilerledikçe ve kısırlaştırdığınızda daha büyük sorunlar olur. başka yaş mamalar deneyin. benim kedim de nutri gibi kaliteli markaları yemiyor malesef. bozitanın yaş mamaları soslu olduğu için sevdi içeriği de iyi onu deneyebilirsiniz. kediler az su içtiği için sadece kuru mama ve 2 yudum suyla ihtiyaçları karşılanmıyor malesef. sorun olmadı diyenlerde de ileriki yaşlarda etkileri ortaya çıkıyor zaten.

diablerose

olmaz. bnmki de yas mama yemiyor. ama wanpy odul mamasina bayilio. ayda 1 veriorum kuru mamayla karistirarak. karistirmazsam kakasi fazla yumusuyor.

tyguler

benim kedim de yemiyor o yüzden vermiyorum. su icmesine dikkat ediyorum. arada aliyorum ama yemiyor hep çope gidiyor. alırsam da zaten kuru mamayla karıştırıyorum onu bile ac kalmamak icin yiyor.
su içmesine dikkat ederseniz sirun olmaz heralde ama ben simdi kedi çorbasi deneteecğim knu severse ondan alırım siz de deneyin bence cogu kedi cçok seviyormuş (miamor marka iyi)

simbakedi

yukaridaki arkadasa da asla katilmiyorum kedi 2 yudum su iciyosa bu su ihtiyaci yas mamayla degil suyla kapanmali. kedisine su icirmeyi aliskanlik haline getirmesi gerek ya da su pinari gibi cozumlere bas vurulmali. yas mama zaten %50 et geri kalan vitamin taurin tahil vs oluyor aynilari kuru mamada da var. sadece odul olsun diye veriyoruz yani biraz da kolaya kaciyoruz o kadar

mrcasper

tavuk et haşladım onları da yemedi şu ana kadar club4paws whiskas felix Nutri Feline brit gourmet denedim hiç birini sevmedi felicia kıyılmış konserve de deneyeceğim onu da yemez ise kuru mama ile besleyecegim

buduu

Olur.Yaş mamalar çok sağlıklı gıdalar değildir zaten.

theyusra

yaş mama yemiyorsa sıvı şeyleri bol tüketmesini sağlayın

Kendi veterinerimiz kedilerin ödül mamasından ve yaş mamadan anlamadığını söyledi. Bunların sadece para tuzağı olduğunu. Vermemeye karar vermiştim bende. Fakat her mamadan çok çabuk sıkıldığı için veriyorum. Veteriner bu kadar keskin konuşabiliyorsa vardır bir bildiği. Sizde kendiniz tavuk ve et haşlayabilirsiniz birazda suyundan koyduğunuzda en iyi yaş mama olur

Evet sorun olur çünkü kediler sadece kuru mama yediğinde aldıkları taurin miktarı vb. yeterli kalmıyor ve bunu yaş mama ile desteklemek gerekiyor bizde ilk kedimize felix in sırf jel olan yaş mamasını aldık ağzına bile sokmadı sonra yine deneme amaçlı whiskas aldık onu beğendi biraz zaman geçsin öyle bir daha deneyin biz şuan Luis diye bir marka vaar ondan veriyoruz