Kedim Miyavlamıyor

bulutlara

Kedim 3aylık Scottish fold ve 1 aydır bizimle gayet sağlıklı hareketli bize çok alıştı hiç bir sıkıntımız yok çok şükür ama bir kere bile miyavlamadı arada ağzını açıp garip bi ses çıkarıyor ama miyavlamıyor sebebi ne olabilir? Genel olarak uysal bi mizacı var hiç tırmalama, ısırma huyu vs yok acaba mizacından kaynaklı mı?

8 CEVAP

alabalik32

Benim oğlumda kolay kolay miyavlamaz.

Duygukckk

bazı kediler kendini güvende hissettiği ya da rahat bi ortamdaysa miyavlamıyorlar zor durumda kalırsa miyavlar size sesini duyurabilmek için benim beslediğim kedilerden biri de asla miyavlamıyor ağzını açıp kapatıyor ama ses çıkartmıyordu şu an da hala canı isterse ya da canı yanarsa miyavlıyor ekstrem bi durum değil bu içiniz rahat olabilir

aysekara1

Benim kedim beş yıldır toplasan 10 kere miyavlamıştır çok normal.

theyusra

scottish foldlar vocal kediler değildir ondan kaynaklanıyor

Benim ablamın arkadasının kediside miyavlamıyor.Miyavlaması için onu kucağımızda tuttuk hep bunalttık(bu british ve scottish kediler genel olarak kucağı çok sevmiyorlar) ama sesi o kadar minik çıkıyor ki duyamıyorsunuz bile.Doktora gotürdügünde birsey olmadıgıni söyledi sorun yok,endişelenecegınız bir durum yok :)

CalicoMia

Benim kızı da sahiplendiğimizde 4 aylıktı miyavlıyordu ufak ufak ama şimdi 2 yaşına girecek hep bağırıyor miyavlamıyor konuşmaya çalışır gibi bağırıyor. Sanırım uzaydaki dostlarına mesaj yolluyor😂

melikecet

Benim kedimde o yaşlarda az miyavlardi seninki gibi değişik bir ses çıkarırdı ama büyüyünce daha konuşkan oluyorlar bide meonun ödül mamasını yedir ve sonra her ödül mamasını gördüğünde bol bol miyavlar

Scottish fold cinsleri pek miyavlamıyor bizim sitemizde de bir kedi var ilk geldiği zaman hiç miyavlamıyordu bize alıştıkça miyavlamaya başladı