Yavru Kedi Acil

adayildirim

Herkese merhaba daha gözleri açılmamış-bu sabah daha açıktı gözleri- bir yavru bulduk 2 gün önce, saat 5den beri kapımızdaki anne emziriyor yalıyor ama o annenin yavruları daha büyük 1 aylık varlar. Yavruya zarar gelir mi diye korkuyorum emerlerken çok ittiriyorlar, onunla oyun oynamaya çalışıyorlar. Ayrıca annenin yanına sabah koyduk koyduğumuzdan beri emiyor ama hiç uyumuyor yavru, ne yapmak lazım

1 CEVAP

Ahmetemind

Daha önce bu şekilde büyük yavruları olup küçük bir yavruya süt annelik yapan bir kediye denk geldim. Anne kedi yavruyu emzirir ancak sizin de mutlaka destek olmanız lazım. Yavruyu arada kedi süt tozu ve biberon seti ile beslemeniz gerekli, petshoplarda veteriner kliniklerinde filan satılıyor. Anne kedi bir süre sonra sütü azaldığı için yavrunun emzirmesini reddedebilir. Bu yüzden sizin de beslemeniz gerekli, ayrıca tuvaletini yaptırmanız da çok önemli.
Yavrunun uyumaması konusunda pek bilgim yok ancak aç kaldığı için veya tuvaletini yapamadığı için uyuyamıyor olabilir belki