Kedim Kan İşiyor

ecemcevikk

Merhabalar,
Kedim bundan bir ay önce hiç tuvalette gitmemeye ve yemek yemeğe başlamıştı. Avcılar veteriner hekimliğine gittik ve idrar yollarında çok fazla kristal olduğunu söylediler. Kedime 4 gün boyunca sonda takıldı ve 11 gün boyunca hergün iğne yapıldı. 7. Günde yapılan tahlilde neredeyse bitmiş şekildeydi kristalleri. Ama 10. Günde biraz daha artmıştı ve bu nedenle ilaci değişip daha etkili tek seferde yapılan bir antibiyotik yapıldı. O günde sonra kedim bu zamana kadar hiç sıkıntısız idrarını yaptı, yemek yedi ve oyunlar oynadı. Dün itibari ile doktorumuzun verdiği mama bitti ve başka bir mamaya geçtik. Ama canım kedim dün geceden beri tuvaletinden çıkmıyo ve evdeki halıların üzerine kanlı bi şekilde işemeye başladı.
Hiçbir şeyi olmayan kediye noldu şimdi çok merak ediyorum.
Bu konu hakkında bir fikri olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar

17 CEVAP

ursaminor

Yok Siriciğim değil. Felicia kittenın içinde hiç et olduğu yazmıyor. İlk sıradaki kurutulmuş "tavuk proteini" dediği şey, et değil.
Royal Canin Kitten'da ilk sırada en azından kurutulmuş kümes hayvanı eti diye yazıyor en azından :)

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı (%9), Bezelye, Hamsi Unu (%7), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı (%3), Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Kurutulmuş kümes hayvanları eti, pirinç, hayvansal yağlar, mısır, bitkisel protein izolat*, mısır gluten, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel lifler, pancar küspesi, mineraller, balık yağı, maya, soya yağı, yumurta tozu, frukto-oligo-sakkaritler, hidrolize maya (mannan-oligo-sakkaritler kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

patili

birşekilde bütçeni ayarlayıp gerekirse borç alıp rc vetinin dediği ürinary mamayı almalısın. bundan sonra değiştiremezsin de mamauı
felicia değil dünyanın en kaliteli mamasını da kullansan sıkıntı olur. artık sadece urinary mama yiyecek. yoksa üzülürsün.

ursaminor

Mama geçişini kademeli yapmanız gerektiğini söylemedi mi veteriner? Birden mama değişimi sağlıklı kedilerde bile sorun yaratabiliyor, hastalıktan yeni kurtulmuş bir kediyi daha da kötü etkileyebilir...

Ama bu türden ağır hastalıklarda bizim yorumlarımızdan ziyade hemen veterinerinize mesaj atın lütfen. Hastanın geçmişini ve olabilecek komplikasyonları en iyi o biliyordur şu anda.

Benim1kedimvar

Çok merak ediyorum, kedinizin bu rahatsızlığını öğrenmeden önce hangi mamayı kullanıyordunuz ?
Tedavi sırasında hangi mamayı kullandınız?
Yeni geçtiğiniz mama hangisi ?

ecemcevikk

Micho icin kisir yapiyo diyorum

Luckyssss

Keske mamasını değiştirmeseydin

Cotontzu_Siri

Kanının fazla sulu olmasından kaynaklı olabilir.

ecemcevikk

Kadının fazla sulu olması nasıl bi durumdur acaba ?

ecemcevikk

Hastalıktan önce micho, hasta iken advance, şuan felicia
Doktorumuz hastalık sonrasi icin royal canin önermişti ama hastane sonrasi maddi durumumun yetesiz olmasindan dolayi felicia almak zorunda kaldım.

Benim1kedimvar

********* nin micho su mu

Benim1kedimvar

Felicia sanirim guzel bir mama önerenleri görmüştüm

ecemcevikk

Evet ********** iyi bir mama ama kisir kedilerden kristal yapabiliyomus

Cotontzu_Siri

Felicia rc'den iyi

Mamadan dolayı idrar yolu enfeksiyonu kapmistir , veterinere götür acilen

ursaminor

Bu arada sizin durumunuza iyi gelecek bir macunu varmış gimcatin. Bu seriyi yeni çıkardılar.
https://www.sadanlar.com.tr/gimborn-gimdog-kopek-fitstrong-biotin-paste-biyotin-macun-50-gr.html
bu adreste satılıyor: http://www.*********.com/gimcat-urinary-paste-idrar-yolu-sagligi-kedi-macunu-50-gr