Havai Fişek

Dün gece yan arazimizde binaların çok yakınında vandallar tarafından havai fişek patlatıldı. Hani küçükler var ya onlardan değil bildiğiniz stadyumda patlatılanladan. Biz içerdeydik kedilerim balkondaydı. Öyle bir sesti ki yemin ederim ya roket atıldı ya da uçak düştü sandım. İki kedim de çok korktu ama küçük kedim inanılmaz korktu ne yapacağını şaşırdı korkudan içeri bile giremedi bir süre. 9 canı varsa 1 i gitmiştir o kadar korktu. Yarım saat bütün tüyleri havadaydı. Sonra yavaş yavaş kendine geldi bugün daha iyi oyun oynuyor. Ona bir şey olcak diye aşırı korkuyorum. Stres çok önemli kediler için herhangi bir şeyi tetikler mi. Hayatımda öyle bir patlama duymadım galiba. Benim bile yarım saat elim ayağım titredi ona bir şey olacak diye aklım çıkıyor

3 CEVAP

simbakedi

böyle bir şey korkutmuştur ama sanmıyorum uzun süre stres yapsın kedinizde. birkaç güne unutur bile bence. ama şu havai fişekler neden yasak değil anlamıyorum. ben de çok severim görüntüsünü de ota boka havai fişek atılıyor ve kuşlar da ölüyor. askere gidiyolar havai fişek düğün oluyor havai fişek. sanki biz onların mutluluğunu yaşamalıyız gibi.

deniznergis

dünkü yaşanan depremden dolayı kedim halen huzursuz ,ramazanda davulcudan davul sesinden ödü kopuyor, havaii fişek ,silah sesi ,davulcuya bahşişi erken verdim geçme sokaktan diye .maç sonrası havaya ateş ederler asker uğurlaması ateş ederler kedi diken üzerinde yaşıyor resmen elbise dolabının arkasında gizli bölmesi var oraya giriyor saklanıyor sakinlenince çıkıyor başka birşey yapamıyorum .yaşadıgımız coğrafya vandallara küfür etmeden yaşamaya müsait değil:D

Çok yakında atılmasaydı bu kadar korkmazdı heralde de çok yakındı. Yasak aslında yerleşim yeri ve çalılık arazi yangın da çıkabilir. Polis çağırdık gelmedi. Yemin ediyorum savaş çıktı sandım ya