Kedimin Kilosu

cnrtunc

Arkadaşlar selam. Benim kedim 11,5 aylık ama 2.5 kilodan yukarı çıkmıyor. İştahı da yerinde mamasını güzel yiyor. Sizce sebebi nedir? Kızgınlığa çok girdiği için mi almıyor? Veteriner hekim hormon iğnesi önerdi, kızgınlığı durur böylece kilo alır diye. Ama bu iğnenin zararlı olduğunu okudum araştırmalarımda. Kilo almasının normal bir yolu yok mu?

2 CEVAP

Ahmetemind

Evet kızgınlıktan kaynaklı. Kısırlaştırmadığınız sürece kilo vermeye de devam edecek.

Hormon iğnesini yaptırmayın. Benim gittiğim en paragöz veterinerler bile hormon iğnesi önermeye çekiniyor.

Dediğim gibi, kısırlaştırmadığınız sürece kilo vermeye devam eder muhtemelen. Belki tavuk vb. haşlayıp takviye olarak verebilirsiniz. İnternette kedi için mama yapımı şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz bir sürü tarif

Evet kızgınlıktan dolayı maalesef hatta bağışıklığını bile düşürüyor. Benim kedim haftada bir kizginliga giriyordu. Kısırlaştırmak için kan testine bakıldı bağışıklığı düşük çıktı. Ama tabi devam ediyordu haftada bir. Biraz vitamin kullandıktan sonra tekrar gittik ve bağışıklığı yine uygun değildi yine kısırlaştıramadık. Yaz kış farketmeden haftada bir girdiği için vet. Kist olabilir dedi. Mecburen tedavi amaçlı hormon iğnesi önerdi. Normalde olsa asla yapmam ama bu durum tedavi amaçlı dedi. Mecbur kalıp kabul ettik. 4 hafta oldu 2.800 den 3.200 e çıktı. Bağışıklıgi düşük çıkmazsa direkt kisirlastirin hormon iğnesi riskli