Kedimiz Sürekli Evin Köşelerine Ve Yatağına İşiyor

kubka

Merhabalar, yaklaşık 2 yaşındaki dişi kedimiz son 5-6 ayda sürekli evin köşelerine işemeye başladı. Onu ilk bulduğumda böyle değildi, kaza geçirmiş halde buldum, tek bacağından da ameliyat oldu, bacağı alındı. O dönemlerde dahi çiş yapmamak için tuvalet kabına giderdi. Şimdi ise bilerek gözümün önünde tuvalet kabının önüne kaka yapıyor, evde işenmeyen nokta bırakmıyor. Suçlu olduğunun da farkında hemen üç bacağıyla fişek gibi koşuyor. Her gün paspas yapıyorum, o da özenle işiyor aynı şekilde. Kızgınlıkta olduğunda da böyle yapıyor, kızgınlıktan çıktığında da. Oyun oynatıp, ilgilenmeye çalışıyorum, odamıza da alamıyoruz işediği için. Böyle yapınca odanın önüne işiyor, kapılara asılıyor. Artık yatak dahi koyamaz oldum, her şeye işiyor. Kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Bu sorun sizce geçer mi, nasıl bir yöntem uygulamalıyım?

2 CEVAP

indovf

Siz de demişsiniz kızgınlık kaynaklı diye. Acil kısırlaşırılmalı. Koku bırakıyor ki erkek kediler kokuyu alıp gelsin. Ayrıca bir şeye kızınca da kasten yapabiliyorlar. Ceza gibi

Renklipati

2 yaşında ve hâlâ kısır değil ben dişi kedimi 6,5 aylıkken hiç kızgınlığı girmeden yaptırdım.. ayrıca geçer diyemiyorum bir nebze azalır çünkü alışkanlık olmuş artık onda 2 yıl çok uzun bir süre