N&D Kitten İçerik Karşılaştırması

mrcasper

Acana First Feast kedime ağır geldiği için N&D Kitten serisini deniyeceğim şeçenekler N&D Tavuk ve Narlı, N&D Morina balıklı ve Bal Kabaklı kedime balıklı vermek isterim ama ishal şikayeti çok fazla Tavuklusu da alerji yapabiliyormuş mecburen seçimi içeriğe göre ve memnuniyete göre yapacağım siz hangisinden memnun kaldınız ve sizce hangisinin içerigi daha
sağlıklı

9 CEVAP

mrcasper

tamamdır teşekkür ederim çok soru soruyorum lütfen kusura bakmayın belki kafa ütülüyorum ama bu konuda bilgisizim

mrcasper

@simbaledi teşekkürler yarın vet ile görüşeceğim

Lokumcukk

Biz önce narlıyı kullanıyorduk kedim seviyor sanıyordum Sonra balıklısını denedik kedim narlıyı hiç sevmiyormuş onu farkettim İshal sıkıntısı olmadı hiç (arada gimcatin sindirim için olan maltından veriyorum belki o yüzdendir) Ama kedim gerçekten yaş mama yer gibi yiyor bitiriyor kaç aydır. Ve balıklıya geçtikten sonra şükürler olsunki kilo aldı. Tek dezavantajı kaba koyarken çok kötü kokuyor burnumu tıkayıp koyuyorum.

tyguler

ikisi de iyi bence ikisini de deneyin hangisi daha iyi gelirse onunla devam edersiniz

mrcasper

@tyguler
morina balıklı ve bal kabaklısında %30 morina proteini yazması kafamı karıştırdı

tyguler

proteini yazıyor, tavuklu öne geciyor. ikisini donüşumlu de kullanabilirsjniz ikisi de iyi yani morina proteini yaziyor diye berbat olmuyor hâlâ iyi bir mama morina baliklısı da.

simbakedi

ben balikliyi kullandim kedimde 10 gun yumusak kaka sorunu yasadim sonra gecti. kedim o kadar istahla yiyordu ki beklemek istedim sorunumuz kalmadi. hala da istahla yiyor cok az kaldi mamasi. tavuklu narliyi aldim bu sefer de. onu da cok begendi istahla yiyor. kademeli gecis asamasindayiz biraz zorlaniyorum kedimde bu konuda ama sorun yasamadim o kadar yine. yumusak kaka sorunu 1 kere oldu tavuklu narlida o da kedim eski mamayi birakip yenisini yemesinden dolayiydi. kademeli gecsem 1 kere de olmazdi. bence deneyip gormelisiniz ama biraz sabirla bekleyin bence eger yumusak kaka devam ederse probiyotik de baslayabilirsiniz. kedimin tuyleri guzellesti mamadan sonra yumusak top gibi oldu hahahahahshz. bu arada kediniz halsizdi falan bence bunu direkt mamaya baglamayin veterinere de yine sorun. baska sorunu da olabilir. cunku bir sure sonra memnun kaldiginiz mama bir anda boyle yapar mi bende soru isareti dogrusu. siz bilirsiniz yine de

Lokumcukk

Birde balıklıya geçme sebebim veterinerimizin yavru kediler için tavuklu gıdaları tavsiye etmemesiydi