Acil Yardım

Zesinnn

Max 1.5 aylık bir sokak kedi iki gözü kıpkırmızı eczaneden hangi ilacı alabilirim veteriner gitme şansım yok kedide aşırı yabani nasıl yakalıcam bilmiyorum

7 CEVAP

indovf

Yakalamak zor demişsiniz. Yaş mamaya hayır diyen hayvan çok az. Fakat bence yaş mamadan daha etkili olan şey sıvı ödül maması. Hani yeni çıkan üzerinde japonca yazılar yazan. Onu gorünce çıldırıyorlar. Fakat her gün iki kez yakalamak zor olabilir. İmkanınız varsa geçici olarak eve alın derim

indovf

Gözün de akıntı var mı? Eğer yoksa muhtemelen mikrop kapmıştır. Fakat eğer varsa bu hastalık kaynaklı da olabiliyor. Bu durumda antibiyotik gerekli göz damlasının yanında. Bu da veterinere danışmadan yapılamaz. Eczaneye gidip hayvanlar için göz damlası deseniz zaten verirler. Eğer bilemiyorum derlerse de bebeklere kullanılan bilen göz damlaları hayvanlara da uygun dersiniz. Gözlerinin kızarık olduğunu belirtirseniz onlar bence doğru bir tane verirler. Normalde günde 2 defa ikişer damla yetiyor. Ortalama 5 günde iyileşir

cibvesushi

Kedimin gözlerinde buğulanma olduğunda veterinerimiz bir göz damlası önermişti. DYREX %0.15 göz damlası sodyum hiyalüronat yazıyor kutunun üstünde. Eczanede de sorarsanız eğer onlar da biliyor genelde hangisini kedilerin de kullanabileceğini. Ayrıca ek olarak ılık (sıcak veya soğuk olmamalı) demlenmiş normal çayı da günde üç defa gözüne damlatmamızı söylemişti ancak dediğim gibi bizimkinin gözü buğuluydu kızarık değildi yanlış bilgi vermek istemem yine de veterinere gitme şansınız yoksa bunlar umarım iyileştirir.

Hilalllllll

Bence Bulunduğunuz bölgede bir veterinler iletişime geçin veterinler hangi ilacı alacağınızı söyler geçmiş olsun

Puffy2021

Genta göz damlası alın. Bir damlayla bile etkili ama kullanımı beş gün boyunca sabah akşam

Zesinnn

Teşekkürler arkadaşlar veterinere götürdüm yatış önerdi miniğim şuanda tedavi görüyor %99 kör ama iyileşicekmiş teşekkürler 🙏

gulsundusmez

exocin ve tobresed hayat kurtarır ben çok kullandım.Günde 1 damla 2şer kez sabah akşam gerekirse öğlen de