Kedim Aşı Kaynaklı Mı İshal Oldu? Yardım

senatkgz

8 aylık erkek kedim var pzartesi iç dış aşısına gittik ama bizim çocuk biraz haylaz olduğundan iğne yapamadı veteriner o yüzden BROODLİNE adında iç dış beraber olan bir damla yaptı iki gün sonra da ishali başladı rengi açık ve sıvı.hatta bugün 3 4 kez girdi ve hepsinde azar azar yaptı çıktı.hills balıklı mama kullanıyorum.bir değişiklik yapmadım mamasında.her girdiğinde temizliyorum dışkısını ve bildiğiniz inanılmaz cıvık ve açık renkte bir dışkı.iştahı bi tık azaldı ama keyfi yerinde bazen karnı gurulduyor.fotoğrafını koydum.dün düzelir gibi oldu ama yine bugün nüksetti.ne yapmalıyım?aşı kaynaklı mı?

2 CEVAP

Evet aşıdan kaynaklı olarak kediniz ishal olmuş

putmeinatrance

Kısa bir süre içerisinde aynı durumu yaşadım iç dış uygulamasından sonra ishal başladı görüntü olarak aynı diyebilirim 1 hafta boyunca sürdü bu durum o sıra içerisinde 2 gün boyunca mama çok az tüketmeye başladı baktım olmuyor veterinere gidip durumu anlattım bana ekstra olarak proplan'ın probiyotik tozunu verdi her gün ev yapımı yoğurt ile karıştırıp verdim düzenli dışkısının fotoğrafinı yolladım veterinerime 3 gün sonra düzelmişti böyle durumlarda 2 gün gözlemleyin hâlâ devam ediyorsa veterinere götürmek en doğrusu olur geçmiş olsun.