Kedimin Nesi Var?

Jean

Merhabalar, kedimin agzinda yaralar var, birkac gundur kulagi ve bas bolgesinde de kizariklar hafif sismeler olustu. Veterinere goturdum eosinofil granilum dedi ve kortizon yapti, 3 gundur kortizon etkisinden cikamadi, surekli yatiyor, mayisik, uyaninca da bos bos duvara, yere bakiyor. Ayni zamanda veteriner corona testi yapti, test sonucu pozitif cikti, biliyorsunuzdur patidostlarim coronada bagisiklik iyi olmali aksi taktirde aktife cevirmesi mumkun oluyor, fakat veteriner az doz kortizon verecem dedi bagisikligi baskilanirsa yaralardan kurtulacagini soyledi. O gunden sonra kizarikliklar baska yerlerine de atti kedim de surekli mayisik, kabizda oldu. Ne yapmaliyim, aranizda boyle bir problem yasayip cozen var mi?

6 CEVAP

Renklipati

Çok geçmiş olsun umarım biran önce iyileşir kabızlık için biraz zeytinyağı verebilirsiniz..yorum yazdım en azından bilen yada yaşayan arkadaşlar görsün cevap versin

aysekara1

Yaralardan bir an önce kurtulması için imuneks şurup tavsiye ederim. Her sabah tok karnına verirsiniz bağışıklık güçlendiriyor çok geçmiş olsun.

CalicoMinos

Aşıları yapıldı mı?

Jean

Veteriner bagisiklik kaynakli oldugunu soyledi ve bagisikligini dusurmek icin kortizon yapti, daha dogrusu bagisikligini baskilamak ve calismamasi icin. Su an ben de bagisikligin guclu olmasiyla isin cozulecegine nedense inaniyorum fakat veterinwr boyle bir sey yapti ve kortizon aldigi icin imunex vb bagisiklik guclendiriciler veremiyorum suan

Jean

Kabizlik icin zeytinyagi verdim, duzelir umarim bekliyorum

Jean

Yani bazi asilari yapili evet