Kedilere Kuduz Aşısı Ağır Mı Geliyor?

Puffy2021
Puffy2021

2685 Puan

Merhaba kedimi yeni sahiplendim sayılır üç aylık oldu. Aşıları düzenli yaptırmaya devam ediyorum iç ve dış, karma filan kuduz aşısı olacak 4. Aya yakın onun sırası geliyor ama kedi besleyen bir çok arkadaşım ne gerek var zaten ev kedisi ağır bir aşı okadar kimyasala gerek yok diyolar. Yasal zorunluluk diyorum köpekler için geçerli diyolar siz kuduz aşısı yaptırdınız mı? Gerekli mi? Ve cidden kedillere ağır mi geliyor? Kaçıncı ayda yaptırılmalı?

7 CEVAP

x_queen
x_queen

968

Bence arkadaşınızı dinlemeyin ve lütfen aşısını yaptırın. Ve evcil hayvanlarda yasal zorunluluk diye biliyorum. Ben iki kedime de yaptırdım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece küçük olan kedim her aşı sonrası 2 gün ishal oldu sonrasında düzeldi. Aşılarını düzenli yaptırmalısınız bence .... iyi geceler.

Pofupof
Pofupof

3035

Kuduz yasal zorunluluk. Bu zamana kadar bu aşının ağır geldiğini hiç duymadım. Kedime yaptırdım da.
Ancak lösemi aşısı ağır ve tehlikeli. Zorunlu değil. İlk kedimi bu aşıya bağlı çoklu organ yetmezliğinden kaybettim. Bu konuyu iyice araştırın. Yaptırmaya karar verirseniz de mutlaka test yapılsın öncesinde.
Sağlıkla büyütün :)

baranertaga
baranertaga

11656

Köpekler için değil kediler için de geçerli yasal zorunluluk. Üstelik herhangi bir yere uçakla vs gidecek olursanız kuduz aşısı olmadan kedinizi sokmazlar kesinlikle yaptırın kimseyi dinlemeyin.

baranertaga
baranertaga

11656

Ama ben 6 aylıkken yaptırmıştım veterineriniz uygun zamanı söyleyecektir

gulsundusmez
gulsundusmez

12012

6 ay olmasını bekleyebilirsiniz. Karma aşılarının arasında 2 hafta olması gerekli ama kuduzda bu zorunluluk yok. Bekleyin bence. Ben 3 kedime de yaptırdım 3 senedir ama artık yaptırmayacağım sadece karmasını yaptıracağım ne de olsa 3 kedi seyahat etmeyeceğim evden çıkmayacaklar

Rgms
Rgms

2412

@ Puffy2021 Kuduz inaktif bir aşıdır. Kediniz bile aşı olduğunu anlamaz o kadar hafif atlatır. İlk doz karma biraz sarsabilir. Lösemiyi bilmiyorum. Hiç yaptırmadık ancak öncesinde bir kan tahlili yaptırıldığından bahsediliyor. Ona göre yapılıyor deniliyor.

Ben yaptırdım hiç bir yan etkisi olmadı.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 96 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 41420 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR