Kedilere Kuduz Aşısı Ağır Mı Geliyor?

Puffy2021

Merhaba kedimi yeni sahiplendim sayılır üç aylık oldu. Aşıları düzenli yaptırmaya devam ediyorum iç ve dış, karma filan kuduz aşısı olacak 4. Aya yakın onun sırası geliyor ama kedi besleyen bir çok arkadaşım ne gerek var zaten ev kedisi ağır bir aşı okadar kimyasala gerek yok diyolar. Yasal zorunluluk diyorum köpekler için geçerli diyolar siz kuduz aşısı yaptırdınız mı? Gerekli mi? Ve cidden kedillere ağır mi geliyor? Kaçıncı ayda yaptırılmalı?

8 CEVAP

simbakedi

ben yaptirdim 5 aya yakindi yasi. ama hasta oldugu icin bu kadar ertelendi. bence yapilmasi lazim sonucta evden kacma soz konusu olursa allah korusun en azindan kuduz asisi olsun. losemiyi yaptirmadim ben. benim kedim her asidan sonra uyurdu kuduz asisindan sonra da uyudu sadece ekstra agirligi olmadi

Puffy2021

Ozaman 4 aylıkken ortalama yaptırsam yaş itibariyle ağır kaçmayacak dimi. Karmadan sonra uyudu gece canlandı aynı gün içinde. Bencede gerekli. Teşekkür ederim

Renklipati

3.ayında yaptırdım bence gerekli bir aşı öyle ağır da gelmedi karmalar kuduz aşısı hiç yan etki etmedi gayet normal günlük haraketine yemesine devam etti şuan tüm aşıları bitti

aysekara1

Ben 4 aylıkken yaptırmıştım hiçbir yan etkisi vs olmadı. Yorgun bile olmadı hala oyun peşindeydi.

Emredgn

Korkacağınız bir durum yok benim kızım bir buçuk yaşında bütün aşılarını yaptırdım yaptırıyorum da bence gerekli de dışarı hiç çıkmamasına rağmen, kuduz aşısı da diğerlerine göre sadece vururken biraz yakıyor onun dışında sorun olmadı hiç

Snzlc

3 aylık iken yaptırdım. Ağır gelmedi hatta eve gelince oyun oynadı yemek yedi vs. Ayrıca kuduz aşısı zorunluluk. Hele de sokaktan sahiplendiyseniz herkesin sağlığı için yaptırın. Diyelim ki hayvan yabancı birini tirmaladi veya ısırdı. Uysal bir hayvan olsa bile bu olabilir. bu durumda o kişiye nasıl hesap vereceksiniz? Hayvanın dışarı çıkmıyor olması mesele değil. Burada asıl mesele herkesin güvende olması. Kısacası Aşı şart.

Lils

Ben 9 aylık civarıyken ilçe tarımda yaptırdım. 2.5 TLydi. Kedime ağır gelmedi. Karma aşı daha ağır gibi geçti bizde.

indovf

Gerçekten saçmalamış arkadaşların. Tüm aşılar gerekli. Kediniz evden bir gün bile kaçarsa hasta olabilir. Ki benim ki 3 kez kaçtı geri geldi. Tek hatada zarar göreceği bir şey için riske atmaya gerek yok. Ben de yaptırdım ve en ufak bir şey olmadı. Bazı kedilerin bünyesi zayıf olabiliyor ama onda da bir gün halsiz olur ,kusar o kadar. Hemen toparlar