Kediler Yazın Daha Az Su İçiyor

Poncimin

Kedime mahallede bakıyorum. Normalde her Kuru mama yedikten sonra suyunu içer. Dışarıda su kapları var, günde 3 kere suyunu tazeliyorum. Mama olarak da Bountiful Catch kullanıyorum.

Normalde yazın mantıken daha fazla su içmesi gerekirken sıcak havalarda yemeğinin üstüne hiç su içmiyor. Ben yokken mi içiyor bilmiyorum artık. Komşumuzun kedisi de var onun için de Felicia aldım her gün uğruyor bizim buraya onu da onla besliyorum. O da aynı şekilde hep su içer yemeğin üstüne ama sıcak havada o da içmiyor. Doğaları gereği mi böyle yoksa nasıl su içme isteklerini artırabilirim?

1 CEVAP

indovf

Bunu ilk kez duydum. Ben evde bakıyorum ve kaptan su içmeyi bıraktı. Fakat çeşmenin yanına gidiyor su içmek istediğinde. Galiba suyu taze istiyorlar artık. Hemen ılıdığı ve ya bayatladigi için olabilir. Belki soğuk su koyarsanız işe yarar. Zaten sık sık yeniliyormuşsunuz