Kedilere Tasma Takılmalı Mı?

meowhun

Evden dışarı çıkmayan kedilere boyun tasması takılmalı mı? Çoğu kedi tasmasında zil var, ses onları rahatsız ediyor mu sizce?

12 CEVAP

x_queen

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum tasmayı. Kendi başıma geldi. Nöbetten geldiğimde oğlumu kanlar içinde buldum dişi tasmaya takılmış çıkarmak için Tırnağıyla dilini yarmış. Evin içi cinayet mahalli gibiydi. Heryerde patileriyle bıraktığı kan izleri vardı. O gün bugündür bir daha takmadım. Bir tanıdığımın kedisi de boğularak ölmüştü. Bence hiç gerek yok.

Lils

Eger telefon numaranız vs. yazan bir künye varsa takabilirsiniz. Yoksa gerek yok bence. Ben yazlıkta takıyorum eğer kaçarsa pembe tasma komşuların dikkatini çeker sorarsak fark ederler diye.

Patili_1

Ben pek önermiyorum dışarı çıkmadığı sürece takmıyorum

Siyammm

Kedilerin kulağı bizimkinden çok daha hassas zil kesinlikle rahatsız eder zaten tasmayı takıp salmıyacaksınız gerek yok bence. İlla dışarda gezdircem diyosanïz göğüs tasması tavsiye ederim

theyusra

gerek yok ama istiyorsanız takabilirsiniz. ve evet zil onları çok rahatsız ediyor bence, benimki tasma takmama asla karışmaz ama zil sesini duyunca deliriyor o yüzden tasmaların zilini çıkartıp takıyorum ben.

CalicoMinos

Merhaba bende alacağım ama henüz almadım ama yazlığa gidiyoruz o zamana kadar alacağım petshopba gittim kız her gün takmayın havalandırın sevmiyorlar , orası birşeyler oluyor vs dedi de unuttum. Ama dışarıya çıkarırken isimli taşma dan alabilirsiniz.

simbakedi

benim kedim nefret ediyor ben de cok takmak istiyorum ama kafayi yiyo yuruyemiyo bile. guvenlikli olanlar var ben ondan alip denedim. agzina takti kedim ben cikariyim derken tasma kendiliginden cikti. eger denemek isterseniz oyle bir sey alin. diger turlu o an tasmadan nefret ederse cok hircin oluyolar ve cikarmak zorlasiyor. kedi kendine zarar verebilir hatta korkudan kacanilir yani o anda. denerseniz onlara bakmanizi tavsiye ederim.

miyav88

tavsiye etmiyorum tasmayı kedim dışarıya kaçar künye vs gibi şeyler içinde takıyorlar ama onuda önermem o tasmaya 65tl vericeğnize 75tlye kedinize çip taktırın hem dışarıya kaçtığında direkt veterinerinizi arayıp bilgide alabilirsiniz iyi günler..

meowhun

Teşekkür ederim yanıtlarınız için bende zil rahatsız eder diye düşündüm

meowhun

@x_queen çok kötü bir deneyim yaşamışsınız çok geçmiş olsun

meowhun

@simbakedi teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için şimdilik vazgeçtim belki biraz daha büyüyünce dediklerinizden alırım :)

meowhun

@miyav88 çip bana çok mantıklı gelmiyor kedinin nerede olduğunu gösteren bir şey değil sonuçta, kaybolursa olurda biri bulup veterinere götürürse ve o veteriner de acaba çipli mi diye kontrol ederse (her veterinerde o aletler yok sanırım tam emin değilim ama) ancak öyle bulunabilir kedi..