Köpeğim Çok Korkak

bendis6

Köpeğim yaklaşık 10 aylık. Sokaktan sahiplendim. Her şeyden korkuyor özellikle de insanlardan. Yolda yürürken başka bi insan gördüğünde kaçmaya çalışıyor. Diğer köpeklere alışana kadar onlardan da korkuyor. Veterinerimiz lustral kullanmamı tavsiye etti ama emin olamadım. Bu durumda ne yapmam gerekiyor veterinerin söylediği ilacı kullanmalı mıyım ya da bu tarz başka bir şey var mı acaba

2 CEVAP

Guffy

Merhaba dostum öncelikle özgüveni yerine gelmesi gerekiyor bunun için sana iş düşüyor onunla ilgilenmen gerekiyor seni sahiplendigi zaman sorun cozulmus olucak daha yavru zamanla

theyusra

bu tür sorunları olan köpeklerin toplu köpek eğitimlerine katılması gerekiyor ki pozitif yaklaşmayla insanlara ve diğer köpeklere alışabilsin