Karma Aşı Sonrası

Geneticist

Cuma günü 4 aylık olacak yavrulara ilk karma aşılarını yaptırdık. Hekim 1-2 gün halsizlik, ateş, iştahsızlık olabilir, çok uyuyabilir demişti. İlk gün dışarda oldukları için zaten çok streslilerdi, susuz ve acıkmış olmalarına rağmen pek yüzüne bakmadılar ve baya uyudular. Ertesi gününe hepsi hareketliydi yemeleri normaldi. Ben de yaş mama verdim, bir küçük konserveyi 3 yavru bitiremedi bile. Üstüne yine ishal durumu oluştu ve kedilerden biri bugün baya halsiz uykulu yemek yemiyor. Hekim 2 gün sonrasına devam ederse getir demişti ama ilk iki gün normaldi. Bugünkü halsizliği normal midir? Biraz tavuk haşlayıp verdim hiç yemediği için ama onu da yedikten sonra kustu. Şuan hekime götüremiyorum ne yazık ki. :( Lütfen bilenler yardımcı olabilir mi? Çok endişelenmemi gerektiren bir durum var mı? Daha dün akşam evde at gibi koşturuyorlardı çünkü :(

3 CEVAP

Geneticist

Benzer başlıklar gördüm ama yine de sormak istedim yok mu bilgilendirecek birisi :(

Renklipati

Yarın arayabilirsiniz veterineri yada götürme şansınız varsa götürün, karma sonrası nadirende olsa bazı kedilerde yan etki oluyor fakat sizin 2 gün olmamış sonrası olmuş bu aşı etkisimi acaba yada yedikleri mamamı dokundu bunu en iyi veteriner bilir çok geçmiş olsun

Geneticist

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Dün gimcat ıslak mama vermişim haşlanmış tavuk gibi olan bir de meo creamy treat denediler çok sevdiler diye düşünmüştüm ama ağır oldu belki de. Diğer kedilerde sorun yok ama bu ortanca olan hep bi zayıf en önce bu çocuğum hasta oluyor :( o yüzden endişeliyim