Ne Yapacağım Bilmiyorum Lütfen Yardım Edin

mrcasper

kedim az mama yiyor cok uyuyor bu gun hic denilecek kadar az mama yedim taorin macun verdim biraz yedi hasta diye çok endişeliyim daha bebek cok kucuk 4 aylik yarin sinavim var zaten stresliyim birde kedimin hali beni neredeyse delirtecek neyi var bu hayvanın cildiricam yarin vet e gitcem ama sabaha kadar bir sey olurmu cok korkuyorum uyumam lazim ne yapcam bir haftadir belki toplam 50 g yemistir normalde bi gunde yiyordu hep uyuyor 24 saat uyuyor kalkiyor su içiyor biraz tuvalete gidiyor mamanin yanina koyuyorum yemiyor elimle veriyorum yemiyor zorla birkac tane attim azına gerçekten piskolojim bozuldu birkac gunde ne yapmalıyım kafam çok karışık ....

19 CEVAP

Renklipati

Bir haftadır böyle demişsiniz, bişey olmadıysa bir gün daha birşey olmaz, yarın ilk işiniz veterinere gitmek olsun bukadar zamandır halsizlik iştahsızlık bir rahatsızlık habercisi olabilir çok geçmiş olsun

Rgms

@mrcasper Geçmiş olsun, şifası acil olsun. Sizi iyi anlıyorum aklınız kedinizdeyken dikkatinizi vermek zorlaşabilir. Dört aylık ise belki diş çıkarıyordur. Ağrısı, ateşi vardır. Kuru mamayı biraz ıslatıp vermeyi deneyin. Diş etlerine dr animal veya crystalin sıkmayı öneriyor veterinerler bu dönemde.

Tabi siz yine de veterinere görünmek durumundasınız. Burada çok farazi kalıyor yorumlarımız. Çok az yemiş, ciddi bir duruma karşı geç kalmış olmak istemezsiniz.

Sınavınızda başarılar.

mrcasper

rgms teşekkürler

mrcasper

hepinize teşekkür ederim simdi uyudu kendimi rahatlatmam lazım herkese iyi geceler

CalicoMinos

Yaş mama yada haşlanmış et ve suyunu verebilir misin? Rica etsem

CalicoMinos

Hatalı mama seçimi
Oksitlenmiş ya da bozuk mamalar
Kedilerin mama seçiciliği
Kuru kedi maması ya da konserve kedi maması alışkanlığının olmaması
belki mamasını sevmiyor olabilir değiştir bence
Kedinizin kuru mama alışkanlığı yoksa; kuru mama ona lezzetsiz gelecektir. Unutmamalıdır ki kuru mama lezzetsiz olmakla beraber sağlıklıdır da. Siz sonuçlarına ve onların birkaç günlük açlığına katlanarak uzun ve sağlıklı bir ömür için kuru mamaya alışmasını sağlayın. Kuru mamaya alıştırma da en pratik yol alışık olduğu lezzetlerle kuru mamayı tatlandırmaktır bu yöntem oldukça başarılıdır. Unutmayın ki kediler inatçıdır ama bu inadından vazgeçirmek ona uzun ömür ve sağlık katacaktır.

mrcasper

yas mama et fln yemiyor sevmiyor

mrcasper

kuru mamaya alisik seviyor da acana veriyorum

mrcasper

yarın sabahtan sinavim var ancak oglene aksama fogru vete gidebilcem

CalicoMinos

Çiğ et-kıyma asla verilmemesini öneririm.
Kedin mecbur acıkınca yiyecek dediğim gibi mamayı sevmiyor olabilir dişleri yeni çıkıyor olabilir enjektör ile su içirmeyi dene
Kedin enerjik hareketli işe yaş mama her gün verme alışınca mama yemiyorlar gerçekten ayda 1 kere alıp veriyorum başka vermiyorum vink vink bağırıyorlar aynı benim kilo alsın diye haşlanmış tavuk verdiğim gibi çok geçmiş olsun inşallah birşey olamaz sınavında başarılar diliyorum canını sıkma gerçekten hayvan bakmak çok stresli bende çok ağlıyordum birşey olacak diye tekrar geçmiş olsun dilerim.

1 haftada 50 gr oldukça az. Bence biran önce veterinere götürün. Mama değiştirmek vs sonraki iş

Renklipati

Ateşi olabilir, diş değişim dönemleri ağrısı olabilir hatta diş eti problemi olabilir o yüzden veteriner en doğru bilgiyi verecektir, birgün daha dursa birşey olmaz siz sınavı bitirince götürün içiniz rahat etsin

CalicoMinos

Rica ederim geçmiş olsun

mrcasper

şimdi mamasını islattım azıcık yedi çok şükür içim o kadar rahatladı ki anlatamam inşallah iştahı açılır ve inşallah hasta değildir

Pufininelifi

Bir rahatsızlığı olduğu belli. Şu durumda pekte yapacak bir şey yok. Veterinere götürmekten başka. Yarın ilk iş veterinere götürün. Sınavınızda başarılar.