Kedi Uyuzu Geçer Mi

BalinAnasi

Arkadaşlar kedimin kulağının altı ile göz mesafesi döküldü ara ara kasinıyordu ama dökülme belli değildi bugün ve dün çok netleşti. Başına gelen var mı süreç nasıl işliyor? çok üzgünüm

12 CEVAP

gadjo

öncelikle geçmiş olsun, umarım çabucak atlatırsınız.
benim kedimin de böyle. ben de ara ara kaşınma ve kafa sallama yüzünden uyuzdan şüphe ediyorum ama içini kontrol ettim iyice hiçbir belirti yok. kedinizin bu bölgesinde tüy seyrekleşmesi dışında bir belirti var mıydı (kulak içi karartı vs.) yoksa muayene olunca mı ortaya çıktı uyuzu?

orhdoner

Geçmiş olsun öncelikle bizim de kaşıntı var ve seyrek iki kedim de de orası veterinere götürdük makine ile kulagına bakıldı birşey yok dendi hala diğer kedim gene ara ara kulak kısmını kaşıyor ben de anlamadım kuşağının içi temiz belki alerjiktir diye düşünüyorum mama değişikline yeni geçti alerjik mamaya geçtik umarım tez zamanda atlatırsınız

CalicoMinos

Geçmiş olsun benim kedimin iki kullağında tüy dökülmesi oldu sol kulağında sivilce gibi şeyler çıktı veterinere gittik müdahale yapıldı sonra yavaş yavaş tüyler çıkmaya başlıyor sana tavsiyem veterinere git burdakiler birşey anlamıyor belki hayvanın biyeri ağrıyor dur ona lütfen bu açığı yaşatma.

CalicoMinos

Vete gidince beni bilgilendirme yapabilir misin sonucu çok merak ediyorum benim kedimde çok yalıyor kullak işte enfeksiyon olmuştu müdahale yapınca tüyleri çıktı ama yinede kulağını kasıyor çok değil ama yine de çok merak ediyorum bilgilendirme bekliyorum.

gulsundusmez

mantar lanet ve uzun bir süreç 15 günde ancak iyleşir dikkat edin insana da geçer. Geçmiş olsun mantar iğnesi asla yaptırmayın krem ilaç bu şekilde tedavi ettirin .Ben veterinerimle ketoral hap ve şampuanla iyileştirmiştim

Lils

Benim kedimin de oradaki tüyleri baya seyrek. Bence normal aşırı fazla değil.

BalinAnasi

henüz veterinere gitmedim ama belirtiler onu gösteriyor InşAllah değildir. Yarın sabahtan gideceğim vete. Kulaklarını hep kaşırdı ama son birkaç gün kasimasi artti daha sonra patilerini ısırırcasina temizlemeye başladı kulak dibinde de aşırı küçük toz taneleri givi noktalar var beni en çok korkutan da bu. zaten yoğun aşırı tüylü değil ki kedim dökülmesine çok üzülüyorum hastalık çıkmasına ayrı üzülüyorum

BalinAnasi

geçmiş olsun dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim inşallah geçer 🤍

Veterinere sormadan teshis de ilginç gerçekten

CalicoMinos

Aşıları yapıldı mı? Geçitme yapma

BalinAnasi

2 karma aşısı yapıldı iç dış parazitleri yapıldı hatta 2 hafta önce dış parazit solüsyonu da döküldü mutlaka bilgilendireceğim

BalinAnasi

Mantar başlangıcı cıktı, buna benzer belirti varsa acilen gidin