Kedi Balkon Yükseklik

Miizantrop

Öncelikle Sorumu gören herkese iyi geceler diliyorum ,
Kedim henüz üç aylıkken daha bebekken Üçüncü kattan düşmüştü ve kolunda çok ciddi bir parçalı kırık olmuştu o an gerçekten dünya başıma yıkılmıştı hemen hastaneye götürmüştüm ve zorlu bir ameliyat geçirmişti. Şimdi çok şükür sağlığı yerinde ve hiç bir sıkıntı yok. Kedim şuan 1 yaşında ve oturduğumuz ev cok yüksek camlar balkonlar hep açık ve sineklik takılmıyor, her günüm stres altında geçiyor doğru düzgün dışarı çıkmıyorum bile gözüm hep üzerinde.. Gel gelelim annem beni asla anlamıyor ve benim yaşadığım gerginliğin %1 ini yaşamıyor. Düştüğü zaman küçüktü artık büyüdü ve atlamaz diyor??? Ben atlar demiyorum öyle de düşünmüyorum ama düşebilir diye korkuyorum. Aynı durumu yaşayan veya bir önerisi olan var mı lütfen yardım edin :(

6 CEVAP

dezgicavus

Valla kuş, sinek vs görüp atlarda belli olmaz. O canı eve aldıysanız, güvenlik önlemleri almak zorundasınız. Bir de yüksek demişsiniz :( file vs. Yaptırmanız gerekir ya da yapmanız. Maalesef gözünüz üzerinde olsa da bir anlık dalgınlık ile düşebilir, sonradan pişman olursunuz :(

Ahmetemind

Kedi kendi de atlayabilir, yanlışıkla da düşebilir. Birden fazla kez düşmüş kedileri duydum. Bir şekilde annenizi ikna etmeniz lazım.

Mesela annenize sivrisineklerin ne kadar zararlı olduğu ve ne tür ölümcül sonuçlara yol açabileceğiyle ilgili videolar izletebilirsiniz. Belki sineklik taktırması için ikna olmasına yardımcı olur. Bu da işe yaramaz ise veteriner hekimlerin paylaştığı yüksekten düşme ameliyatlarını izletebilirsiniz. Ne kadar korkunç olduğunu gördüğü zaman ikna olabilir belki

Arzuarslan

Kediniz isterse 5 yaşına kadar atlamamış olsun, bi sinek görüp heyecanla atlamayacak diye bir garanti yok malesef. Sakın atlamaz diyenlere inanıp içinizi rahatlatmayın
O kadar kötü fotoğraflar görüyorum ki yaşayanlardan. Benim kedim alışkındır atlamaz diyorlar ve sonuç çok acı oluyor. Ben biraz paranoya yapıyorum kedim 3.5 aylık ve gördüğüm korkunç görüntülerden dolayı balkon pencerelerini ve evin pencerelerini açmıyorum o varken. Kedi için tel taktırmak için para biriktiriyorum. O zamana kadar paranoya devam👍🏻

simbakedi

eger yaptirmiyorlarsa camlari actirmayin her acildiginda kapatin. akillansin aileniz de. zaten bir kere dusmus kedi daha neyini bekliyorlar anlamiyorum. sizin gibi duygusal bakmak zorunda degiller tabiki ama boyle onlem almadan olmaz. dusup olen kedileri gosterin. dusmez denen her hayvanin dusup oldugunu soyleyin. kedi bu kedi neden atlamasin balkondan yani. zorla yaptirmaniz lazim

vodootrela

annene kedilerin bir olaydan ders çıkaramayacağını anlatmaya çalış çünkü gerçekten ders çıkarmıyorlar. ben de en üst katta oturuyorum sineklik de yok ama asla camları tam açmıyorum üstten yarım şekilde açık oluyor onda da gözümü ayırmıyorum. bizimkiler camları açmıyor ama balkonu açtıklarında olay çıkartıyorum evde baya kızıyorum bir seneden beri böyle yaptığım için artık açmıyorlar ama güvenemiyorum hala. sen de yine atlayabileceğini anlat insan gibi düşünemeyeceklerini anlat.

theyusra

bizimde evin pencerelerinde sineklik var ama balkonumuz da yok. ailem ise hem pahalı olacağı (balkonumuz çok uzun) hem de balkonu kapayacağı için tel yaptırmak istemiyor, bu yüzden ben de ne yapabilirim diye düşünmeye başladım çünkü kedim gerçekten balkona sürekli çıkmak istiyor kapısında sineklik olsa bile aradından bile kaçıyor bazen biz anlamadan. düşünüp taşındıktan sonra yavru köpeklerin eğitiminde kullanılan aralıkları az olan tel kafelerden almaya karar verdim, hem de katlanılıp bir kenara konulabildiği için ailem de kabul etti en kısa zamanda alacağım. içinden çıkamayacağı bir kafes işinize yarayabilir yani, hele içine bir de dışarıya bakabilmesi için tabure ve oynaması için oyuncak koyarsanız hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum.