Kedim Kumuna Yapmıyor

Janome

Arkadaşlar kedim balkonda uyuyor geceleri kumu da balkonda ama tuvaletini sağa sola yapıyor kumuna da yapıyor ama tam kumunun yanına büyük tuvaletini yapmış sorun nedir çözemedim

7 CEVAP

gozdeyilmaz

Yani kediyi kapatıyorsunuz bir alana sonra diyorsunuz ki kumuna yapmıyor tepki gösteriyor size de o yüzden. İki kedimizi de yavruyken sahiplendik kah ayaklarımızı ısırdılar kah üstümüze atladılar asla böyle bir şey yapmadık sebebini de anlayamıyorum. Ayrıca mamasını kumuyla aynı alana koymayın

indovf

Kediler kızınca trip olarak kumun dışına yapar. Biz de kısırlaştırma zamanı kediler kokuyu alsın da gelsin diye böyle yapabiliyorlar. Ama bende balkonda canı sıkılıyor diye yapıyor. Kediler bir yere kapatılmayı sevmez. Tüm ev onun olsa ve bir oda kapansa bile sürekli açmaya çalışır

simbakedi

kedinizi balkona kapatiyorsaniz tepki olarak yapiyor olabilir. kediler kapali yerlerde kalmazlar evde gezmesi lazim kedinin oncelikle. kendisine zarar verecegini dusunuyorsaniz bu zarar verecegi durumlari ortadan kaldirmaniz gerekiyor. balkona kapatmiyorsaniz da disari yapiyorsa bir hastaligi olabilir kediler kolay kolay disari yapmaz. ya da kizginlikla alakalidir belli olmaz. ama balkona kapatiyorsaniz geceleri bunu yapmayin kedinin tepki gostermesind gerek bile yok bunun icin

Janome

Kedim sadece gece balkonda kalıyor onun dısında full serbest

simbakedi

gece de dolaşmalı ama zaten kediler erken kalkar genelde gece de uyanık kalırlar. sizi geceleri zorunlu şekilde odada tutsalar siz de bir yerden sonra tepki gösterirsiniz. sonuçta kapatılıyor bir yere. sizin uyku düzeninize uymak zorunda değil kedi siz yatarken balkona kapansın siz uyanınca açılsın. zaten her yer açık olsa da büyüdükçe sizi rahatsız etmiyorlar uyanana kadar. hata sizde bu konuda

Nadenge

Kediniz 1.5 aylıktı galiba. Tuvalet eğitimini vermek adına dışkısını tuvaletinin içine koyun ve koklamasını sağlayın. Gün içinde sık sık onu kumuna siz götürün patilerini tutup hafifçe kumu kazdırabilirsiniz.

fadimesener

Uyuduğu yer ile kumunun aynı ortamda olması onu rahatsız etmiş olabilir. Banyo gibi sessiz ve güvenli bir alanda olmalı.