Kedide Mantar ?

Kedimde mantar olduğunu öğrendim. Şuan sprey kullanıyoruz ama işe yarayacağını sanmıyorum. Veterinerimiz geçmezse aşı önerdi. Daha önce yaşayanlar bilgilerini paylaşabilir mi lütfen 🙏

7 CEVAP

merhabalar öncelikle hala yaşadığım bir durum iki kedimdede malesef var aşıda oldular ama biz ekosinle yıkattık küçük kedimi iki kez yıkadık baya işe yaradı büyük kedimi bir kez yıkadık onun ki yeni yeni iyleşiyor çok kaşımasın ve yalamasın mantarı büyütür sprey ve kremler bencede işe yaramıyor ekosini veterinerinize sorabilirsiniz ben memnun kaldım

Ecosin maalesef kendi veterinerm de yok umarım en yakın yerlerde bulurum. Cevabınız için çok teşekkür ederim oldukça endişeliyim

Benimde sadece bir kedimde vardı. Kulakları ve burnu dahil komple mantar olmuştu. Ekosinle yıkattık ve ardından oriderm krem kullandık. Şuan daha iyi. Geçti sayılır🥺🙏🏻 Umarım hemen iyileşir kediniz

Çok teşekkür ederim umarım sizinde. Peki iyileşme süresi ortalama ne kadar zaman alıyor

malesef bir gelişme oldu kedimi ekosinle yıkattık ama mantar geçmedi baya azaldı aslında ama veterinerimiz geçmezse 14 gün hap yutturucaz dedi yarın gidip hapları kedilerin kilolarına göre bölücez umarım kedinizin mantarı ilerlememiştir bu arada hap son çare oda olmazsa naparız bilmiyorum

😟🙏🏻umarım kediniz iyileşir ekosini aslında veterinerler getirtebiliyor isterseniz belki getirirler

Güncelleme. Çok şükür benim oğlum mantardan kısa sürede kurtuldu tekrar etmeyecek diye bir kesinlik yok tabi. Lütfen size çok uğraşırsınız deyip moralinizi bozanları dinlemeyin. Tüm evi kullandığı eşyaları kumu yeni olsa bile değiştirmekte fayda var