Pisi Pisi Otundan Korunmak İçin

GAMZEMETE

Biliyorsunuz her pet sahibinin korkulu rüyası pisipisi otu. Benim köpeğim uzun tüylü ne zaman köpeğimi aileme bırakıp şehir dışına çıksam dönüşte bu sorunla karşılaşıyoruz. Son 2 ayda 2 kere battı. Her ne kadar kontrol etsek de uzun tüylerine karışıyor fark edemiyoruz. Şımarıklığından baktırmıyor da. Şu an ayakkabı alıp biraz da olsa bu riski azaltabiliriz diye düşünüyorum. Benim gibi bu problemle sık karşılaşan var mı? ayakkabıya alıştırmada sıkıntı yaşayan ve bunu nasıl aşacağımız hakkında bilgisi olan varsa bilgilerini benle paylaşırsa sevinirim

3 CEVAP

ursaminor

Bunlar öyle masum otlar değil. Bunlar köpekler için ölümcül otlardır. Bir kere değdiği zaman derinlere ilerleme eyilimindedirler. Tüylere yapışması değil ki olay. Asıl olay açık yaraya değerlerse iç organlara kadar ilerleyebiliyor olmalarıdır. Koklarken burnuna kaçsa, veya göz çevresindeki tüylere yapışsa, içeriye doğru ilerleyeceğinden kurtarmak için operasyon yapmak gerekiyor. O derece tehlikeli. Bu yüzden uzun otlardan uzak durmanız gerekiyor. Ayakkabıdan ziyade ayak bölgesindeki tüyler kısaltılabilir.
Ama çözüm ayakkabı değil, başka bir yerine de değebilir sonuçta. Çözüm bu tür otların olduğu yerlerden uzak durmak.
Bakın bu sitelere:
http://www.petmd.com/dog/conditions/traumatic/can-grass-kill-your-dog
https://animalwellnessmagazine.com/foxtail-barley-danger-dog/
http://www.dogingtonpost.com/what-every-dog-owner-should-know-about-foxtails/
Bizde de aynı sorun var. Çok korkuyorum yemin ederim şu otlardan :/
İzmir'de de bolca var... Şu yaz bitse de İstanbul'a dönseler :/

Luckyssss

Pisi pisi otu dediğiniz nasıl bişey ki şuan köydeyim köpeğimle birlikte bende ona göre dikkat ediyim

Luckyssss

Aa evet biliyorum bu otu tesekkür ederim bakayım
Bi benim kzıın üstünde var mı