Tüy Toplama Eldiveni

Phoenix3

Kedim çok tüy döküyor. Haftada 1-2 kez furminatörle tarıyorum. Her gün düzenli olarak normal fırçasıyla tarıyorum. Vitamin danışıcam veterinere bir dahaki gittiğimizde ama cidden gına geldi tüylerden. Tüy toplama eldiveni işe yarar mı sizce bu minikte? Kullananlardan tavsiye bekliyorum.

7 CEVAP

Ahmetemind

Evet baya işe yarıyor. Ben haftada 2-3 kez furminatör ile tarıyorum sadece. Daha sonra haftada bir gün uzun uzun, 20-30 dk boyunca eldiven ile tarıyorum. İnanılmaz bir şekilde alıyor dökülecek tüyleri. Tek sıkıntısı her kedinin sevmemesi. Benimki de başta yadırgıyordu biraz ancak uzun seanslar sonrası alıştırabildim. Kedi çimi yediği zaman tarıyordum ben. Çimi çok sevdiği için taramaya karışmıyordu hiç

Renklipati

Masaj yapar gibi eldiveni takıp seviyorum :) baya işe yarıyor hem canınıda acıtmıyor

Phoenix3

Hiçbir türlü tarağı sevmiyor bizim Paşa onun için uyurken ya da mayışıkken denerim laf etmez o zaman :D

miyav88

@phoenix3 tüy toplayıcı eldiveni kesinlikle öneriyorum benim kedimin hoşunada gidiyor :D

Ahmetemind

Ben 10 tlye satılanlardan aldık açıkçası. Tüy toplama performansı gayet güzel bence fakat eldivenin geri kalan kısmı baya dandik. Uzun süre idare eder beni diyor düşünüyorum ancak ileride çok kötü bir duruma gelirse daha pahalıya satılanlardan alacağım

Phoenix3

Peki ortalama fiyatı ne kadar olmalı bu eldivenin?

esmadilsu

15 tl