Yardım Lütfen

hazalaydin

Dişi kedim bugün kısırlaştırıldı hala boxta duruyor ayılmadı. Anestezi etkisi geçmedi diye mama ve su vermedim hala ama geldiğinden beri yatıyor. Öğlen verildi anestezi normal mi

5 CEVAP

hazalaydin

Bi kac saat önce çıkardım ama koltuk tepesine atlayıp düştü ve çok bağırdı bandajları görünce bu gece çıkarmam gerekir mi? Tuvaletini nasıl yapacak

fadimesener

Veteriner hekiminiz sonrası için bakımlarının nasıl olması gerektiği hakkında talimat/önerilerde bulunmuş olmalı, benim kedim erkek 12 saat mama vermedik belli bir saatten sonra su içebileceğini söylemişti hekimimiz, kapalı alanda tutmadım ama onun kaldığı odayı güvenli hale getirdim. Tuvaletini normal gidip kumuna yaptı tekrar odaya döndü. Kumunu sık sık temizlemek önemli ilk 10 gün yüksek bir yere çıkmamasına çok dikkat ettim. Dikişleri açılabilir düşme gibi durumlarda güvenli alan oluşturun gerekirse kumunu da geçici olarak o alana koyun.

hazalaydin

Dediginiz gibi güvenli bir ortam yaptım fakat kalorifer ve koltuk tepesine çıkmasını nasıl engelleyebilirim sürekli atlıyor:(

fadimesener

Düştüğü zaman en azından sert zemine değilde minder gibi bir şeye düşecek şekilde ayarlamada yapabilirsiniz. Engellemek mümkün değil maalesef çıktığı zaman gözünüz onda olsun düşmeden müdahale edin, bandajlarını görüp oynamaması için onlar için üretilen koruyucu kıyafet kullanabilirsiniz.

aşırı sarhoş olması normaldir diye düşnüyorum ama baygınsa veteriner hekime başvurun derim. Tuvaleti için de kumun üstüne oturtun ağırlığını vermesin kendisi bırakıyor zaten genelde deneyin hayvan rahatlar küçük tuvaletini yaptıkça anestezinin etkisi geçer diye düşünüyorum taze su bulundurun yanında birde.