Kedimle Uzun Yolculuk

buduu

Kedimle yakın zamanda nerdeyse 500 km lık yola gidicez ve ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, endişeliyim.Yaz, sıcak,uzun yol,su,mama, tuvalet,....... Tecrübesi olan var mı? Ne yapicam

9 CEVAP

aysekara1

Ben 8 saatlik yolculuğa çıktığımda çantasında sessiz sessiz duruyordu korkusundan. Kediniz sakinse sıkıntı olmaz fazla. Tuvaletini de giderken yapmıyorlar genelde tedirgin oldukları için ama fazla korkup strese girmezse rahatlıkla tutar merak etmeyin iyi yolculuklar.

buduu

Yani sakin bir kedi ama ne olacağı belli olmaz hiç yolculuk yapmadığım için onunla beraber.Ve geçen veterinere giderken yüzüne güneş geldi diye hemen ses çıkardı .

simbakedi

boxin icine hasta bezlerinden koyabilirsiniz tuvaletini yapmasina karsi onlem olarak. onun disinda mola verdiginizde kedinizi de cikarin box icinde de olsa hava alsin. tasmaya alisiksa boxla cikarip kucaginizda gezdirin yine yere temas etmesin bence. yol boyunca da bir sey yiyip icecegini sanmiyorum ama yine molalarda su icirmeye calisin. eger kendi aracinizsa o tuvalete girdikten sonra yola ciksaniz iyi olur

Selinates

Kendi arabamızla yaklaşık 7-8 saatlik bir yolculuğa çıkmıştık biraz kum biraz da su ve mama koyduk ama 1 kere bile tuvalete girmedi suyla mamaya da yanaşmadı az bir şey yaş mama ve ödül maması olan küçük kurabiye gibi şeyden yedi. Tek sıkıntı yok boyunca bağırdı :/

NidaE

Kendi arabamizla 1300 km falan yapıyoruz küçüklüğünden beri alışık olduğu için sorun olmuyor tuvaleti yemeği suyu arka tarafta bırakıyoruz vucut taşmasıyla arka kemerde bağlı oluyor yemegini yer suyunu icer tuvaletini yapar gelip kendini sevdirir
Diğeri de yol boyunca pusetinde yatıyor kapısı açık olsa da çıkmıyor yemek yiyor sadece çok acıkırsa

buduu

Aa evet hasta bezi aklıma gelmemişti,iyi olur.Yok hayır tasmaya alışık değil, dışarıya çıktığında korkuyor.Evet yemez bence de ama su içebilir belki.Cok teşekkür ederim

buduu

Ve bir de teyzemin kedisi çok kötü olmuştu uzun yolculukta o yüzden korkuyorum öyle olur diye.O yüzden diğer yolculuğunda şurup icirmisti.

buduu

Yolculuk için sedapet jel varmış gerek var mı sizce? Sakinleşmesi içinmiş ama kedim zaten çok sakin,ben midesi bulanır falan diye almak istemiştim ama sanırım mide bulantısı için değilmiş bu sakinleşmesi içinmiş.Teyzem kedisine metpamid icirmisti yola çıkarken ama ben icirsem mi emin olamıyorum çünkü oğlum hassas bı kedi ,belki zarar verir diye emin olamadım.Yani ne yapabilirim ?

buduu

İşte inşallah bağırmaz,zaten stresten mama ve tuvalet sıkıntısı olacağını sanmıyorum.