Kedime Kullandıklarım

KedimVar

Merhabalar, kedime Dr. Clauder's ın malt macunu var. Ama işe yaramıyor anladığım kadarıyla. Haftada 3-4 gün vermeme rağmen tüy yumağını kusarak çıkardı. Ben de ya gimcat in ya da Beaphar ın malt macununu alacağım. Sizce hangisi almalıyım? Hangisi daha iyi? Başka bir sorum ise kumla ilgili. Şu an Pisipisi nin pudra kokulu ince tanelisini kullanıyorum. Ama daha iyi/en iyi topaklanan ve kokuyu daha iyi tutan bir kum istiyorum. Sizin kullanıp memnun kaldığınız markaları öğrenebilir miyim? Ayrıca kedimin tarağı konusunda bir sorum olacak. Aşağıya da fotoları koyacağım. Benim kullandığım tarak daha kalın (fotodakiyle aynı marka değil ama şekli benzer) ama furminatorler daha ince. İkisi arasında Nasıl bir fark var? Tüy toplama konusunda diğeri daha iyiyse ondan alacağım. Son soru olarak şu an yavru kedime royal canin mother&baby Cat kullanıyorum. Doğduğundan beri onu yiyor vet önerisi üzerine. Şu an 4 kg lık bir paket bitmek üzere. Bundan sonra 4 kg lık bir paket daha var. İkisi de bitince belki mamasını değiştirebilirim. Kedimin severek yiyeceği kaliteli bir mama önerir misiniz? Ama aklıma takılan tek şey kedimin kendi mamasından farklı bir mama yiyince kusması. Kademeli olarak geçiş yapsam yine kusar mı? Aynı şekilde büyük kedim için de royal canin british shorthair kullanıyoruz. Kedim bayılıyor buna. Hatta bazen küçük kedim bile bu mamadan yemeye çalışıyor gerçekten lezzetli buluyorlar. Ama daha kaliteli bir mama yemelerini istiyorum. Büyük kedim için de lezzetli ve kaliteli bir mama önerir misiniz? Ya da şu an kullandığım mamalar Nasıl?

Not: Büyük kedim 4 yaşında, küçük kedim 4 aylık.
Ayrıca lütfen her mamayı her kedi sevmez ne kadar kaliteli ya da başka kedilere göre lezzetli olursa olsun. Her mamayı deneyip görmeniz lazım demeyin lütfen. Biliyorum ve önerilenleri deneyeceğim işte :D

23 CEVAP

KedimVar

Teşekkürler ben de gimcat alacağım. Ama daha önce bahsettiğim iki markayı da kullandığım ve sanki kedilerim Beaphar I daha çok sevdiği için kafam karıştı. Önerdiğiniz kumları da deneyeceğim. Evet ben de rc in mother&baby cat inin iyi olduğunu duymuştum o Zaman büyümesini bekleyeyim. Büyük kedim ise kısır değil. Önerdiğiniz mamaları kısır olmayan ve orta hareketli bir kedi yiyebilir mi?

KedimVar

Bu durumda gimcat malt macun gelene kadar Dr. Clauder's kullanıp sonrasında sokak kedilerine vereceğim sanırım. Bayıla bayıla yerler eminim :))

KedimVar

******* güvenilir bir site mi peki?

KedimVar

Evet fiyatı uygun ama satıcıya güveni bilemedim şimdi. :/

KedimVar

Neden kilosu 4,5 olan ve altı için anlayamadım. Kiloyla ne ilgisi var ki? Benim büyük kedim 4,5 kilo daha almasın o Zaman.

KedimVar

Teşekkür ederim o siteye de bakacağım.

KedimVar

Yok ben small alacağım. Peki o zaman ******* Ta aramaya başladım alacaklarımı şimdi :))

Cotontzu_Siri

Evet acana pacifica balıklı