Yoğun İshal Ve Bir Gözü Kapalı Yavru Kedi

İyi geceler arkadaşlar, binamızın bahçesinde annesi ve kardeşleriyle yaşayan minnacık kedicik, kakasını sarı su kıvamında ve sürekli yapıyor, ayrıca da bir gözü hala kapalı, iltihaplı anlaşılan. Veterinere götüremem maalesef maddiyattan dolayı fakat çok üzüldüm, acilen ne yapılabilir veya tedavisini yaptırabileceğim bir yer var mıdır, İst. Avr. yakasında?

7 CEVAP

simbakedi

krem hakkında fikrim yok ama en tehlikesizi çayla pansuman olabilir. ishali için de tavuk haşlayıp verebilirsiniz iyi geldiğini okumuştum. probiyotik niyetine laktozsuz kefir de verilebilir a101de vardı altınkılıç markasıydı sanırım.

edmrcglu

gözünü kedi göz temizleme losyonunuz varsa onunla silin sabah akşam ya da ılık çay. haşlanmış tavuğu rondodan geçirin hafif suyunu da katarak hafif sıvı formda oluyor onu yesin. kaç aylık tam olarak çok küçükse veterinere götürün enfeksiyon kaptıysa zor kurtulur. sokak kedisi sadece ilaç parası ya da test parası alır mısınız diye sorarsanız belki yaparlar.

Sorum yukarda kalsın çünkü hayat memat meselesi.

Bilgisi olan yok mu ya?

Teramiycin sürsem gözüne? O kadar sokak hayvanına baktığını söyleyeniniz var, bu durumlarda napıyorsunuz arkadaşlar?

Tamam teşekkürler Simbakedi.