Kedim Su İctikten Sonra Öksürüyor

tacoberry

merhaba, kedim arada bir bunu yapiyor ayda 2 sefer falan su ictikten hemen sonra oksurmeye basliyor sanki bogazina kacmis gibi. 30-40 saniye insanlardaki sigara oksurugu gibi oksuruyor ve sonra hicbir sey olmamis gibi devam ediyor. buni yasadiktan sonra miyavlarken de sesi hiriltili cikiyor sonra duzeliyor. veterinere sorduk videosunu gosterdim, maltini daha fazla verin tuyunu kusmaya calisiyor dedi ama alakasi yok. su ictikten sonra yapiyor ve kusma hareketi degil resmen oksuruyor. mama kabimiz yerden 7-8 cm yuksek zaten, neden oluyor anlamiyorum. yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

10 CEVAP

Ardfrt

ama bunun su içtikten sonra yapıyor diyorsunuz o zaman astım elendi

tacoberry

evde sigara icen yok ornek verdim cikan sesi anlatmak icin sadece sigara icen insan oksurugu gibi diye. sanirim hizli ictiginden falan oluyor bilmiyorum :(

Ahmetemind

Çok hızlı içip burnuna su sıçratıyorsa ondan da olabilir. Kediler burunlarına yabancı bir etken geldiği zaman öksürme / hapşırma refleksi yapıyor

diablerose

genzine kacmistir. ayda 2 sık degil

simbakedi

benim kedim de küçükken su içtiğinde art arda 4-5 kez hapşırırdı. burnuna su kaçırıyormuş sadece büyüdükçe geçti. belki sizinkinin genzine kaçıyordur hızlı içiyorsa. bizimkinin de bazen toz kaçıyor tırmalama tahtasının yanında. öksürdüğü olmuştu aynı şekilde.

nnyancatt

bazen kusamadiklarinda oksuruk seklinde cikarmaya calisiyorlar. benimki de tam bugun yapti aynisini, suyunu ictikten sonra bir de. uzun tuyluyse muhtemelen tuy yumagi kusamadigi icindir

Ardfrt

kediniz suyu çok hızlı içiyorsa ondanda olabilir

Ardfrt

ama sigara öksürü diyorsunuz evde sigara kullanan varmı belki astım başlangıcı olabilir

Ardfrt

eğer hızlı içiyorsa suyu muhtemelen ondardın ama ondan olmadığını düşünmüyorsanız ve malt bir işe yaramıyorsa farklı bi veteriner ile iletişime geçin

Benim kedim de öyle hızlı içiyor arada durmuyorsa olabilri