Pelet Kum

simsim1713

Kedim için bigcat pelet kum almıştım.
Tuvalet kabını yıkayıp içerisine pelet doldurdum ancak asla içerisine girmedi. Ben içeri sokup patileriyle eşeletmeye çalıştım. Bu kez de korktu. O nedenle zorlamadım. Ama tuvaletini yaklaşık 10 saat boyunca tuttu. Ben de o yüzden üzerine biraz bentonit döktüm bu sefer girip kokladı ama çıktı hemen yine yapmadı. Sonra eski kirli kumundan ekledim biraz o zaman yaptı tuvaletini ama kumu eşelemiyor sanırım pelete dokunmaktan hoşlanmadığı için. Tuvaletini yaptıktan sonra patilerini parkelere uzatıp orayı eşeliyor o şekilde üstünü kapatmaya çalışıyor.
Bentonite geri dönemeyiz çünkü tuvaletini yaparken öksürüyordu hep. Kum taneleri burnuna kaçıyordu sanırım. Alıştırmak için önerisi olan var mı ?

2 CEVAP

Palyaco

Eski kumuyla pelet lerim yarı yarıya 1 hafta boyunca deneyin alisicaktir

Palyaco

Kendi kedimde 1 hafta boyunca yarı yarıya eski kumuyla çam peletini karıştırarak alıştırdım 1 hafta sürdü