Kedimin Böbreğinde Kum Vardı

dilaraaxing

Merhaba. Kedim daha önce böbrek rahatsızlığı geçirdi. Arada bir mide rahatsızlığıda geçiriyordu ama 7 aylıkken hairball kullanmaya başlayınca mide rahatsızlığı düzeldi. Böbrek kumu içinde veteriner Farmina'nın ilaçlı maması ile ona uygun bir pasta vermişti. İki ay düzenli kullanınca düzeldi. Ancak bugün çişinde yine kum döktüğüne rastladım. Ona şırınga ile bol bol su takviyesi yapmak ile beraber günde bir yemek kaşığı yoğurt vereceğim ancak veterinerin verdiği pastayı da kullansam mı emin değilim... sizce kullansam bir zararı olur mu?

4 CEVAP

Cotontzu_Siri

Bilmiyorum (Güncel) sorunuz çok geride kalmış da ;)

ursaminor

Bugün ikinci kere bu ürünü yazıyorum foruma.
Gimcatin yeni expert serisi çıktı.
https://www.sadanlar.com.tr/gimborn-gimdog-kopek-fitstrong-biotin-paste-biyotin-macun-50-gr.html
bu adreste satılıyor: http://www.*********.com/gimcat-urinary-paste-idrar-yolu-sagligi-kedi-macunu-50-gr
İdrar yollarıyla ilgili sorunlarda oldukça faydalı olduğu yazılmış yabancı forumlarda. Tabi bizden daha erken çıktığı için kullanıp denemişler :D

Benim1kedimvar

Cisinde kum doktugunu nasil fark ettiniz ?

dilaraaxing

Normalde beyaza dönük kumda çiş yapınca topaklanan kısım sarımsı oluyordu ama aralarında kırmızıya çalan kahverengilikler olduğunu gördüm. Birde her çişe gittiğinde miyavlıyordu. Miyavlayarak kumuna koşuyordu.