Köpeğiniz Duvar Yiyor Mu ?

Kızım daisy 6 aylık bir jack russell kırması ve duvar yiyor. Duvar kenarı yada düz duvar hiç farketmez yiyo kazıyo duvarı dişleriyle resmen.
Sizde de aynı sorun var mı nasıl geçerim önüne bunun bilemiyorum ve inanın çok zorlanıyorum bu konuda.
Enerjisini atıyo dışarıya çıkarıyorum oynuyorum saatlerce. Ama boş bıraktığım an duvar yiyor :(

7 CEVAP

puglife

6 aylık ve henüz dişleri çıktığı için kaşınıyordur muhtemelen. Benim köpeğimde de bir şeyleri kemirmeye çalışma huyu var. Buna benim elimi ısırmaya çalışmakta dahil ama duvarlarla bir alıp veremediği olduğunu hiç görmedim.
Her defasında bıkmadan, sıkılmadan onu uyarıp duvardan uzaklaştırarak kemirebileceği kemik ya da diş kaşıyıcı oyuncaklardan vermeniz faydalı olabilir.

zibityus

görevsiz kalmış, günlük yeteri kadar zihin yorgunluğu sağlayamamış köpekler bunu yaparlar. ya da bulunduğu ortamda stres altında kalan köpekler bunu yapar. jack russel köpeklerin günlük minimum 6 7 km yürümüş kadar yorulması lazım. güvenli bir yaşam alanı oluşturulması lazım. kralailesi.com/arsiv adresine "kemir" yazarak çıkan videoları izlemenizi öneririm

Bende öyle yapıyorum oyuncaklar kemikler uyarılar vs. Ama pek etkili olamıyor galiba :(

Rapisa

Benim kedim kum yiyor, demir, yahta, Pencere, yer yalıyor. 3-4 aydır sebebini bulamadım

gizakdag

cocker cinsi dişi köpeğim var 5 yaşında, koltuğun arkasında kendine yer yapmış aynı şekilde oradaki duvarı kazıyor, yemiyor ama kazıyor küçüklüğünden beri aynı şeyi yapıyor. her seferinde kızıp vazgeçirmeme rağmen alışkanlık haline getirdi malesef....

squtuna

ben 1 yaşındaki köpeğimlede aynı durumu yaşadım daha fazla egzersize etmelisiniz onu yoksa kapıları dolaplarıda kemirir

theyusra

tek vücut değil, biraz da beyinsel egzersize yönelmeyi deneyin