Kedimin Cinsi

Hilalllllll

Kedimin cinsi ne acaba bahçede besliyoruz 2 aylık dişi

11 CEVAP

dilanuzun78

Tekir kedi işte

CalicoMinos

Kedinin yüzü gözükmüyor o yüzden net cevabım yok ama onun önündeki kesinlikle calico kedisi o da cins değil tür.
Büyük ihtimalle o sorduğun kedi manks kedisi yada calico
Kopyalama yapıştırma yapıyorum araştırma yaparak sen bul
Bir kedi cinsini değil renk şablonunu tanımlamaktadır. ABD'de Calico kedisi olarak anılan bu tür, İngiltere'de ise "tortoiseshell ve beyaz" olarak adlandırılmıştır. Calico tipinde kediler çoğunlukla dişidir. Zira kedilerin renklerini belirleyen X kromozomlarıdır ve dişilerde X kromozomundan iki adet bulunmaktadır.

simbakedi

tekir ama renkleri cok guzel masallah

sultansbutler

domestic shorthair

Hilalllllll

Araştırma yaptım ama bulamadım önündeki kedi teyzesi oluyor 🤣

Hilalllllll

Tekir genelde sarı olmuyor mu

Hilalllllll

Birde kemikleri çok elime geliyor görünüş karın büyüklüğü felan kardeşler aynı kilosu felan aynı ama kemikleri diyerlerine göre daha çok elime geliyor bu arada 1 kilo cinsinden dolayı olabileceğini düşünüyorum geçen sene yine aynı renkte bir yavru daha vardı diyer kardeşler ile kilosu aynı Ama dışta zayıf görünüyordu

Hilalllllll

Ten rengi siyah karışımı bişey

pompompurin

halk arasında sokaktski kediler için kullanılan tekir aslında kürk renginin adı. sarılara da sarman deniyor. üç renklilere calico siyah beyazlara smokin vs. kısaca melez kedi hepsi. domestic shorthair/longhair veya mixed breed türün adı

CalicoMinos

Tekir genelde sarı olmuyor Tekir kedilerin türü var onlarda sarı Sarman deniliyor renginden dolayı cins değiler siyah simokin 3 renkli Calico Tekir kedi yaz intarnette çıkar rengi benekli benekli giri çıkar

CalicoMinos

Çok sıkıntı ediyorsan veterinere git yada haşlanmış tavuk ile besle süt tozu al içir.