Herpes Virüsü (Kedi Gribi)

Hzlcelebi

Sokaktan aldığımız yavru herpes virüsünden doalyı hasta burnu ve ağzı yara sürekli hapşuruyor evimde 3 kedi var karma aşıları var ayrı duruyorlar onlara hastalık geçer mi

6 CEVAP

simbakedi

evet bulasici. hava yokuyka hulasiyor diye hatirliyorum hatta. ayri tutarsaniz sanmiyorum bir sey olsun. ama bagisikliklari guclensin diye takviye verebilirsiniz kedi iyilesene kadar. veterinerinize danisarak tabi

simbakedi

bildigim kadariyla asilar kediler hastaliga yakalanirsa bagisikligi onu hasta olmadan yensin diye var. bizdeki asi mantigiyla ayni hatta onlar da asi olduklarinda agir gecirebiliyorlar bazen. ama iste her zaman %100 koruma saglamiyor asilar o yuzden onlem almakta fayda var

CalicoMinos

Kedilerde üst solunum yollarında hırıltılı solunum, öksürük, gözlerde akıntı, salivasyon, kilo kaybı ve ateşle karekterize bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalığın etkeni feline herpesvirustur. Kedilerin üst solunum yollarında lokalize olan ve çok bulaşıcı viral bir hastalıkdır. Hastalık öncelikle solunum yolu ile bulaşır.

Hzlcelebi

Çok teşekkür ederim

CalicoMinos

Rica ederim

Hzlcelebi

Evet her ilacı var da evdeki kedilere her yıl karma yaptırıyoruz karma aşı bu hastalıktan koruyor diyorlar sonra bulaşıyor diyorlar boşuna mı yaptırıyoruz bu aşıları anlayamadım teşekkür ederim