Royal Canin ,Acanaya Geciş

Babayani

Arkadaşlar Merhaba .Royal Canin'den acana geçtim .geçişleri uyguladım.ama acanayi koklayıp koklayıp gidiyor .yemiyor

14 CEVAP

simbakedi

bir yerden sonra ac kalinca yiyip alisabilir. eskisi kadar cok yemez cunku acana doyuruculugu daha coktur. ama yemezse degistirmelisiniz cunku kedinin yemedigi ya da iyi gelmedigi mamayi napicaksiniz :D belki biraz daha uzun tutabilirsiniz gecis evresini eski mamadan varsa deneyebilirsiniz

Acana'yı ne yazık ki her kedi kabul etmiyor ya. Ben de pasifica almıstım. 3 kediden ikisi yemedi biri yedi. Ranchlands kullanmıstım eski serisinde o daha çok kabul görmüştü. Burada dolu bi dünya insan var kedm acana yemiyor yazan :(

Palyaco

Yanliz burda sunu soylim royal canin et içeriği belli deyil pancar küsmesi soya mısır mısır gluteni proplan et içeriği yüzde 20 cok dusuk mısır mısır gluteni bugday buğday gluteni .sonuçta hepimiz hamburger severiz anlatmak istediğim bu saygilarimla

Oqrenerde06

Ben de aldım bizimki de yemiyor malesef kaldı mama elimiz de parça parça parça yedirmeye çalışıyorduk asla yemedi. Bekleyin biraz royal canın ile karıştırın.

Oqrenerde06

Valla iyisi için çabalıyoruz ama bunların bir damak tadı var yemedıkten sonra çok iyisi olmuş neye yarar sonuçta yiyerek o faydaları alabilir yemedıkten sonra en mükemmeli de olsa o faydaları alamıcak diğer arkadaşlara katılıyorum. Biz de şuan proplan kitten ve kuzulu karışık kullanıyoruz kedimin gözü açıldı resmen dehşet bir biçim de severek yiyor o mutlu ben mutlu aksıyona gerek yok çok başlık açtık kaliteli mama kullanacağız diye malesef fayda yok .

Palyaco

Acana cok doyurucu benim kedimde cok az yedi grasland i tavsiye ederim yeni seri onu daha çok seviyorlar

Oqrenerde06

@Palyaco içeriği tatmin bizi de etmiyor fakat N&D Acana vs Sorunlardan artık bıkmış birisi olarak proplan kullanmaya karar verdim o yüzden .

Palyaco

Exclision yada alleva cok tavsiye ederim naturea da hem cok kaliteli hem cok lezzetli mamalar hiçbir kedi hayır demiyor geçen mytic tavuklu yetişkin aldım dışarıda kediler icin kedim acayip sevdi şaşırdım bende scotish fold kedim ve inanın royal canin proplan ilk sahiplendiği zaman bilgisizdim aldım ağzına bile sürmedi yurtdisinda veteriner kuzenim var ona danistim royal canin ve proplan lezzetli mama ama ilerde sıkıntılar oluyor kedilerde dedi ve araştırdım bu durumu mısır gluteni cok tehlikeli kedilerin için soya yagida

duman_cat_world

Merhaba. Acana doyuruculuğu yüksek bir mama. Kediniz az yiyorsa bu normal, endişelenmenize gerek yok. Ama ölmemek icin yiyor gibi bir hâldeyse, tadını sevmemiştir; başka bir mama kullanmalısınız. Bunun için ND oneririm.Genelde kediler seviyorm

duman_cat_world

@Palyaco nun da önerdigi gibi, Naturea içerisinde %75 et var ve Acana'ya göre daha ucuz.

duman_cat_world

Bu arada Naturea'nın yaş mamasını da kullanabilirsiniz, o da vok kaliteli ve temiz bir içeriğe sahip. 😉☺️

Babayani

Nasıl alistirca, :)Adam Ağzının tadını bilmiyor ya 😁

CalicoMinos

Mamayı karıştırıp ver ben öyle yaptım eski mama bitmiş bile yada yeni mamanın içine ödül maması koyunca Kediler iştahlı yermiş zaten bir süre açıktan sonra mecbur iyiyor ama sevmediği mamayı vermeyin adcana yada nd al mysitic al .

CalicoMinos

Sürekli yediği oaramosindan al