Kedimde Mantar Mı Var?

bilgealal

aylar önce kedimin sırtı yara oldu (en aşağıdaki yuvarlak boşluk) sonradan iyileşti ve yara olan yerdeki tüyleri dökükldü diye düşündüm. ama bugün bakınca sanki yara yukarı doğru yayılmış gibi? yoksa oralar normal tüylerinin arası mı? normal mi anormal bişi mi? mantar olupta yayılmış olabilir mi? endişeliyim

4 CEVAP

Ahmetemind

mantar yol açmış olabilir ancak emin değilim. Fakat oraya dokunulduğunda kedinin irkilmesi hiç normal bir durum değil. Mutlaka veterinere muayeneye gitmesi gerekli

Mantar genelde küçük boşluklar halinde oluyor kendi kendine de geçebiliyormuş farklı tedavilerle de . Eğer daha önceden varsa nüksetmiş olabilir. Acıması eğer bir yerlere vurmadıysa normal değil.

bilgealal

ek olarak orayı hiç kaşımıyor dokununca acıdığından irkiliyor .. mantar acır mı

simbakedi

deri sorunlarını evde çözmeye çalışmayın ya da basit bir şeydir diyip geçmeyin bence. başta küçük bir tedavi ve az miktar parayla geçebilecek şeyler ertelendikçe daha zor tedavilere ve daha büyük maddi zorluklara yol açıyor. içinizde şüphe varsa en azından götürün veterinere sorun. eğer bir sorun olduğunu söylerse başka veterinerlere gitmekte de fayda var. eğer sorun yoksa ne güzel. en kötü tırnaklarını kestirirsiniz gitmişken :D