Verilen Kapsülü Açıp Tozunu İçirebilir Miyim?

Mrmgrss

Yavru kedilerim çok hastalar. Dün akşam kontrol sonrası C vitamini verildi. Az önce aldım fakat kapsül şeklinde. İlacın yarısını sabah yarısını akşam içirmem gerekiyor. Nasıl yapabilirim?

5 CEVAP

simbakedi

ben kedime hap içirmek zorunda kaldığım zaman yaş mamasına karıştırıyordum. tek hamlede yutabileceği büyüklüğe getiriyordum ki hemen ağzına atıp yutsun diye. 2-3 denemede oluyor. ya da maltla kaplamayı deneyebilirsiniz. hiçbir şekilde yemezlerse veterinere sorun toz haline getirince sorun yaşamayacağınızı söylerse toz haline getirip yaş mamanın içine katabilirsiniz. cok geçmiş olsun

Mrmgrss

Sorun vitaminin hap değil kapsül şeklinde olması. Kapsülün içinde toz var. Az önce birisine direk tozu verdik kustu. Bu yüzden durumu daha ağır olan kedime su ile içirdik daha iyi oldu.

Elifsu17

tozun kendisinin tadı kötü ve mide bulandırır. bir şekilde wanpy nin sıvı ödülüne bulayıp arada yalayıp yutmasını sağlayabilirsiniz ben öyle yapıyordum

alabalik32

Çay kaşığı kadar suyla sulandırın. İğnesiz enjektörle ağzına sıkın. Ben ilaçları hep öyle yaparım.

Mrmgrss

Durumu ağır olan kedim melek oldu. Az önce gömdüm. Çok umutluydum iyileşeceğine... Arkasında kardeşini bıraktı. Sanki son canını ona vermiş gibi... Kardeşi biraz daha kendine geldi...