Bu Güzel Kız İçin Ne Yapabiliriz ?

zipzipismom

selam millet ´
size işin içinden çıkamadığım bir soruyla geliyorum. Bir tane sokak köpeğimiz var mahallemizde fakat köpek sadece geceleri dışarı çıkıyor , insanlara yanaşmıyor , hayvanlardan çok korkuyor. Barınağı arayıp yardım mı istemem gerek yoksa veteriner hekimemi götürmem gerek bilmiyorum. Evimde iki kedi bir köpek beslediğimden dolayı yanıma alamıyorum ki zaten yanıma da yanaşmıyor olmaslardı bile alamazdım lütfen yardımcı olun her itimale karşı veteriner hekime danışacağım ama belki başka fikirlerde çıkar.

4 CEVAP

simbakedi

barinagi ararsaniz barinaga gotururler ve orda ölur maalesef. ya bulundugunuz yerdeki bir hayvanseverden nasiyat alin (besleme yapanlardan) ya da veterinerle gorusun.

CalicoMinos

Belediyeyi ara toplasın köpekleri yada kışılaştırma yapıp sahiplendirir misin?

zipzipismom

belediyeye takip şartıyla görüşmeyi düşünüyorum onun dışında ciddi anlamda psikolojik sorunu var ve mümkün değil kısırlaştırmak ve sahiplendirmek ki mevzu kısırlaştırıp sahiplendirme değil psikolojik açıdan nasıl yardım edebileceğimiz

theyusra

belediye ve veterinerler hayvanlara psikolojik anlamda hiçbir şey yapamaz, siz belirli metodlarla güvenini kazanmaya çalışın geri kalanı hallolur zaten