Yavru Kedi Göz Enfeksiyonu Hakkında Yardım

seldaengz

Görseldeki kedi bir arkadaşımın bahçede baktığı kedi 2 kardeşi daha var ama bu kedinin gözü daha kızarmış ve biraz küçülmüş gibi enfeksiyon olduğunu düşündüm ne yapabiliriz veterinere gitme şansları biraz zor. Biraz araştırdım çayla mı silmeliler damla vs mi alıp kullanmaları gerekiyor yoksa veteriner şart mı duruyor yardımcı olabilir misiniz?

5 CEVAP

Hilalllllll

Teremicem kullana bilirsiniz. Göz kremi çok faydalı 1 haftaya iyileşir gibi ama kesin çay ile silin önce sonra kremi sürün geçmiş olsun

Pufininelifi

Göz enfeksiyonu gibi duruyor. Yavru kedilerde rastlanan bir durum. Gözü çok kötü durmuyor. Çayla geçeceğini düşünüyorum. Papatya çayını pamuğa batırıp silebilirsiniz. Bir kaç gün gözlemleyin eğerki çay fayda etmezse bir veterinere fotoğraf atıp danışabilirsiniz.

demlenmiş çayı pamuğa söküp soğumasını bekleyin sonra yavaşca gözlerinin etrafına sürün düzelecektir, günlük olarak tekrar edin

Dobbyko

Ilık çayı pamuğa döküp silin güzelce ama aynı pamuğu diğer göze temas ettirmeyin. Eczaneden tobrased damla alın gözü temizledikten sonra günde 3 damla ile başlayın. 2 3 günde düzelir. Duzeldikten sonra damlayı günde 2 ye düşürüp 2 gün daha kullanın.

seldaengz

Çok teşekkür ediyorum 🙏