Kedimin Kilosu Normal Mi? Nasıl Daha Çok Kilo Aldırırım

Aymrv

Tekir dişi kedim var, 3.5-4 aylık 2 aydır benimle gayet iyi mamalarla besliyorum kabındaki mama bittikçe dolduruyorum hafta da 3 kez yaş mama veriyorum fakat çok hareketli ve sadece 1 kilo bana çok zayıf geliyor, normal mi sizce? Ve de kilo alması için yapabileceğim bir şey var mı?

12 CEVAP

Renklipati

Nerdeyse 4 aylık ve 1 kilo bence düşük kilosu vitamin takviyesi de yapabilirsiniz veterine danışın uygun olanı diyecektir

sultansbutler

evet kilosu az duruyor ama kediniz ne kadar büyük? dişiler bazen çok minyon olabiliyor 9-10 aylık olan ama boyutu 4 aylık gibi duran dişi kediler de gördüm o yüzden sizinki de öyle çıtı pıtı/minyon tipte bir dişi ise ve üstüne çok hareketli demişsiniz kilosu vücuduna oranla normal olabilir?. endişeleriniz varsa tabiki bir veterinere göstermekte fayda var. kilosunu da tam olarak ölçerler orda vitamin takviyesi falan verilebilir gerekirse. ama maması kaliteli, bittikçe dolduruyorum demişsiniz. yaş mama da yiyor. iştahı bana yerinde gibi geldi. bilemedim valla 🤔

cereenpir

benimki 3 aylık 2kilo 100gram bence zayıf kediniz,yaş mamayı bir süreligine bir tık sıklaştırabilirsiniz yanı haftada birse haftda iki yapin bir sure

Snzlc

Benim sarman kedim var sizinki ile yaşıt 1 buçuk kilo buna rağmen çok zayıf duruyor. Ben kilo alsin diye Aminosol kullanıyorum gayet iyi geliyor

edayimben

Benim kedim de 9 aylık ama kilosu 2.300 annr sütü emmediği için ve dişi olduğu için bi tık daha minyon ve boyu fln da uzun değil. Veteriner bana her kedinin yapısının farklı olduğunu söyledi o yüzden kilo aldırmak için extra bir çabaya girmedim. Eğer görünüşünde anormallik yoksa kendi haline bırakın

asliu0

ben kedime yavruyken nd kitten kullandim kisirlastirdiktan sonra da 1 haftadir nd ocean balikli yetiskin kedj mamask kullanıyorum. zayif bir kedi ve sizinki gibi istahli da degil bu yuzden kisir kedi mamasina gecmedim henuz. Royal caninin iyi bir mama oldugunu dusunmuyorum ama icerigi kilo aldırmaya cok musait. royal canin kitten ile en azından birkac ay ya da kendi mamasiyla karistirarak verseniz birazcik daha kilo aldiracagini dusunuyorum

Phoenix3

Kediniz zayıf. Ek gıdalar (balık yağı, ödül mamaları tavsiye edebilirim) kullanarak iştahını açmayı deneyebilirsiniz. Ve de haftada 3 yaş mama biraz fazla gibi ishal oluyor olabilir mi? Belki ondan alamıyordur. Ama bunlardan önce bir veterinere danışın bence çünkü cidden 1 kilo 4 aylık bir kedi için az bence de

Aymrv

Biraz minyon, cidden küçük duruyor yaşıtlarına göre, iştahında da sorun yok büyük ihtimalle dediğiniz gibi, yine de veterinere danışacağım en kısa zamanda, teşekkür ediyorum

Aymrv

Görünüşü anormal değil, sadece normal kiloda bir kedi gibi duruyor fakat yaşıtlarına göre zayıf olması az da olsa endislenmeme sebep oluyor

Aymrv

Geldiği zaman olmuştu ishal, ondan sonra hiç olmadı ama veterinere danışacağım, teşekkür ederim

Palyaco

Kullandınız mama bile bunu etkiler kilo almasını kilo aldıran mamalar yavru hills nd mama brit care yavru mamalar ödül mamalarida kilo aldırır