Yavru Kedim Biberondan Bir Şey İçmiyor Fakat Kolumu Emiyor

rwyn

Herkese selamlar, önceden 2 yıl kedi beslemiştim, daha sonra o kızımı kuzenime sahiplendirmek zorunda kalmıştım birkaç sebepten ötürü. 3 gündür ise evimde çok küçük bir kedi var, annesiz kalmış ve bulduğum yerdekilerde ölsün yapacak bir şey yok gibi şeyler söylemişlerdi dayanamadım evime aldım bende. Veterinere götürdüm vesaire her şeyi yaptım, kontrol ettirdim. Süt tozu verdi bana kuru mama falan yiyebilecek kadar büyüyene dek beslemem için ama bu çocuk biberondan hiçbir şey içmiyor. Ağzına zorla sokuyorum, biraz sıkıp tadını almasını sağlıyorum böylece bir 5-10 saniye içiyor ama sonrası yine yok. Gelip kucağıma yatıyo, annesinin göğsü gibi patileriyle kolumu bastırarak yalıyor, emiyor. Bende o bunu yapınca aç olduğunu düşünüyorum ama üstte anlattığım gibi biberonla ilgili böyle bir problemimiz var. Bazen zorlada olsa şırıngayla besliyorum çünkü aç kalmaması gerekiyor diye. Öneriniz var mı bu biberon konusunda?

3 CEVAP

simbakedi

biberonu hepsi kabul etmiyor şırınga ile beslemeye devam edin. size büyük ihtimal annesi görerek ısırıp masaj yapıyor. bunu acıktıklarından değil rahatlamak için yapıyorlarmış. kedim hala yapıyor 8 aylık. kolumu değil ama yün battaniyesi var onu hep ısırıp masaj yapıyor. zaten veteriner size kediyi ne kadar beslemeniz gerektiğini söylemiştir. çok güzel bir şey yapmışsınız bu arada

rwyn

Az buz değil ya canımı yakarak emiyo her yerimi, uzaklaştırınca ağlıyor falan ne yapacağımı şaşırdım. Ve birde ara sıra yapsa neyse, uyulmadığı her an peşimde dolanıyor bunun için. Bilmiyorum nasıl kurtulucağım bundan

Mine98

Aynı şeyi yaşıyorum, zorla iciriyorum biberondan kaçıp elime koluma saldirircasina atlayınca aç hala diye düşünüyorum garip bir durum içerisinde kaldık 🙄