Patısının Altı Soyulmuş Neden Olabılır?

TarcinBey

2 AYLIK KEDIMIM SOL PATISININ ALTI SOYULMUŞ PEMBE YERI DERISI KALKMIŞ. BÜYÜME AŞAMASINDA GIBI BIR ŞEY (YANI BUYUDUGUNU HİSSETTİRİYOR O YÜZDEN BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM) BU YÜZDEN OLABILIR MI VEYA BIR YERE SÜRTÜNME DÜŞÜNCESI DE AKLIMA GELDİ. SIZCE NEDEN OLMUŞTUR VEYA YAPABİLECEĞİM BIR ŞEY VAR MI?

BIR DE BUGÜN YIKAMAYI DÜŞÜNÜYORDUM, ENGEL OLUR MU BU DURUM?

5 CEVAP

Benim1kedimvar

zaten Kediyi yıkamayın bu durum engel falan olmaz da normal bizim güneşten Derimizin soyulduğu gibi mi Soruyor yani deri tazelemek için mi Soylu yoksa belki vitamini eksikliğinden falan da olabilir

Kumundan kaynaklı olabilir. Silica kum kullanıyorsanız özellikle.

TarcinBey

@Benim1kedimvar @Handusistan
Kabuk gibi soyulmuş biraz kalin deri yeniler gibi turunculasmis o soyuluyor altından pembe teni cikiyor. Goddy carlii kum kullanıyorum

Benim kedimde de olmuştu aynı durum. Goody nim silica sını almştm o zaman, taşları sert ve köşeli olduğu için patisini zedelemişti muhtemelen. Ondan dolayı sordum kumunu. Betronite geçince öyle bi sıkıntı tekrarlanmadı

KenanKral

kum ile ilgili olabilir