Kedim Kusuyor İsal Halsiz Ve Birşey Yemiyor

Aysedalgc

Merhaba kedim Cumartesi günü sarı renklerde kusmaya başladı ardından sarı renklerde dışkılama yapmaya başladı. Yemek yemiyor su içmiyor ve çok halsizdi. Dün sabah dışkısında kan görür gibi oldum dışkısı hala sarı tonlarda ve kırmızı bir kan var gibiydi ve hala kusuyor hiç birşey yemiyordu. Dün veterinere götürdüm, ateşini ölçtü ateşinin yüksek olduğunu bu sıralar kedilerde salgın olduğunu belirtti, bende kedimin dışarı çıkmadığını bir gün öncesine kadar herşeyin normal olduğunu ve dışkısında kan gördüğümde söyledim tahlil yapmadı fakat makattan ateş ölçtüğü için kan kokusunun olmadığını belirtti ve ateşlenmenin nedenini söylemedi. Bir kusma önleyici iğne, bir antibiyotik, yarım ateş düşürücü hap verdi az da şırıngayla mama verdi. Yolda bir kez daha kustu bu sefer mamayı kusmuştu. Eve geldiğimizde kedime musluğu açıp elimle su içirdim normalde akan musluktan su içmeyi çok seviyor akan suya bakıp içiyormuş gibi yaptı kendi içmiyor bende avucumdan içirdim dünden beri bu şekilde su içiriyorum fakat mama yemiyor çok azck zorla mama verdim, veteriner yarım ateş düşürücüyüde bana vermişti bugün vermem için yarım hapı da yutturdum kedimin en sevdiği bir mama vardı onu sıcak suyla erittim sulandırdım çok azda olsa kendisi birazck yalandı ama çok az yedi yine de kendisi yedi. Sabaha kadar uyumadım uyumadığım süreçte kusma dışkılama olmadı fakat uyandığımda tuvaletinin yanında küçük küçük parçalı kanlar gördüm bunun dışkısından mı yada kusmasından mı geldiğini anlayamadım çünkü tuvaletin yanına serdiğim örtü sıvıyı emmiş üstünde dediğim kan parçaları var kokladım kan kokuyor. Kumunu sürekli dışkılama yaptığında temizliyorum ki yenisini yaptığında dışkısında ne olup olmadığını görmek için ben uyurken kumuna ya kusmuş yada dışkılama yapmış çünkü kum sarı birşeyi topaklamış ve bugün kedim daha çok ağlıyormuş gb ses çıkartıyor. sadece ateşi olan bir kedinin böyle olması normal mi? Yksa veteriner yanlış teşhis mi koydu? Tahlil yapmadı

30 CEVAP

KedimVar

Sizin gittiğiniz vet hangi vet?

KedimVar

Bana da kanlı ishal gibi geldi maalesef :(( onun için kendinize acilen iyi bir vet bulmalısınız.

pongul

tahlil yapmadan olur mu? başka veterinere gösterin lütfen.

pongul

hem dışkı hem kan bakması gerek.

Cotontzu_Siri

Sadece ateş mi?? Hangi veteriner o? Bir daha o veterinere adımımı atmazdım ben olsam. Kedinizin durumu ÇOK ciddi!! Acilen BAŞKA bir veterinere götürün!!

KedimVar

Acilen başka bir vet e götürün. Vet iniz hiç iyi değil. Muhtemelen kediniz umurunda bile değil sırf para umurunda. Yeni gideceğiniz vet e de araştırıp gidin. Eğer hangi ilde oturduğunuzu söylerseniz eminim bazı arkadaşlar vet tavsiyesinde bulunur.

Aysedalgc

evet tahlil yapılmadı. Bir kaç kez ısrar ettim ama ısrarla salgın olduğunu belirttti. Dün ancak o veterineri bulabildim

Aysedalgc

İstanbul Sultangazi

Aysedalgc

Aslında Fatih ilçesinde otururken sokak hayvanlarını götürdüğüm belediye veterineri vardı bir çok kedi götürürdüm oradaki veterinerler her zaman çok yardımcı olurlardı bana ama dün paxar günü olduğu için kapalıydı özelden çok belediye veterinerine çok güveniyorum çünkü özeller sadece gün aşırı para talep ediyorlar ama kusması halsizliği dün devam ettiği için iki gündür de uyku uyuyamıyorum

Aysedalgc

Kronik veteriner. Adında Taşköprü semti olarak geçiyor

Cotontzu_Siri

Belediye veterinerine götürmeyin bence

Aysedalgc

Fatih'te bulunan veteriner hekimleri çok iyidir aslında 6aydır Sultangazi semtinde bulunuyorum ben o ilçede çok hasta sokak kedisi götürdüm sürekli aynı hekime götürürdüm telefonla bile bilgi alırdım zaten sokak hayvanlarına hiç bir ücret ödemedim bu zamana kadar ona rağmen çok ilgiliydi veterinerimiz çoğu kediyide sağlam bir şekilde geri aldım. Ama onların saatleri uymuyor şuan için, bende burayı buldum pazar günü açık olarak. Fakat bu akşam üzeri için tekrar kontrole çağırdı veteriner bizi ama ben tahlilde yapmadığı için getirip getirmemek arasında kaldım. Merak ediyorum ateşlenen bir kedinin iyileşme süreci ne kadardır hiç bir ateşlenen kedi hastalığı olmadı bu zamana kadar. Görmedim. Mantar türü hastalıklar gördüm farklı kedilerde ama şuan anlayamıyorum benim şüphem kanlı ishal olabilir mi? Benim bundan bir kaç sene önce köpeğim kanlı ishalden ölmüştü o yüzden korkuyorum

Cotontzu_Siri

Bana kanlı ishal gibi geldi maalesef.

Cotontzu_Siri

köpeğinizi kanlı ishalden kaybettiyseniz aynı virüs kedinize bulaşmış olabilir

Cotontzu_Siri

Kediniz cins kedi. Petshoptan mı aldınız? Hassas bir cins. Petshoptan aldıysanız hasta satmış olma ihtimalleri yüksek.