Kedi Kulak Uyuzu

Ecemmka

Kedime geçen aylarda 2.kez kulak uyuzu teşhisi kondu. 1 ay içinde 3 kez stronghold damla ve 1 tüp Oridermyl kullanıldı. Veterinere güvenim maalesef kalmadı. Geçti denilmesine rağmen kedimin dış ve iç kulağında hergün kirler çıkıyor. Kahve telvesi gibi olmasa da kulak çubukları hep kirli çıkıyor. Uyuz dışında başka bir sebebi olabilir mi? Çünkü bu ilaçlar sonrasında mantara da yakalandı
Süreç çok yıpratıcı oldu. Hergün kedinin kulağının kirlenmesi normal mi? Aşırı bir kaşıma durumu yok, sizlerin ve aranızda veterinerler varsa fikirlerinizi değerlendirmek istiyorum. Teşekkürler.

3 CEVAP

BusraLuti

Benimde oğluma kulak uyuzu teşhisi konmuştu. 1 tüp oridermyl ile tamamen geçirdik. İlerleyen geçmeyen vakalarda iğne yapıldığını söylemişti. Ama iğnenin adını bilmiyorum. Oridermyl ucunu yeterince derine giriyor mu kulak içine iyice girmezse faydası olmaz demişti veterinerimiz.

Ecemmka

Oridermyl den sonra düzelmişti. Tertemiz çıkıyordu kulak çubukları. Fakat sonrasında tekrar damla kullanıldı ve göstermediği bütün belirtileri gösterdi. En son geçti dediler ve sonra mantar çıkınca onun tedavisine başladık. Kulak öyle kaldı

BusraLuti

Başka bir veterinere daha gösterin bence. Bu kadar uzun bir süreç normal değil gibi geliyor.