Kedimin Ağızında Siyah Yara

Ekremts57

Dilinin ucu dışarıda tutuyor ve ağzının dışı da biraz ıslak gibiydi açtığımda siyah bir yara gibi bir şey vardı. En yakın zamanda veterinere gideceğiz yine de sorayım dedim

2 CEVAP

Rapisa

Merhaba, fotoğraftan pek anlaşılmıyor fakat acil bir durum olduğunu düşünmüyorum yarın veterinere gitmeniz yeterli olur.
Benim sokakta beslediğim bir kedinin dili dışarıda ve ağzından su akıyordu, dişlerinde bir hastalık vardı bu yüzden tüm arka dişlerini çektiler. Su akıntısı geçti fakat dili hala dışarıda. Dilin dışarıda olmasını psikolojik olduğunu düşünüyorum bu benim şahsi düşüncem. Belki dişlerinden biri çürümüştür

Senacesur

Kedi aknesi olmus olabilir. Plastik mama kabi bakteri uretiyor ve bir cok kedide bu nedenle kedi aknesi meydana geliyor. Eger plastik mama kabi kullaniyorsan celik veya seramik cam mama kabina gecmelisin. Hic olmadi evdeki kaselerden falan da yapabilirsin. Veterinere goturup kedi aknesi olup olmadigini ogrenirsen tavsiye edebilecegim sey ve cogu kedi sahibinin bu hastalik icin cozumu sirkeli su ile silme oluyo. Vakit kaybetmeden veterinere git bence. Sonucta bi hastalik acil olup olmamasi onemli degil. Kedi aknesi icin suraya da bakabilirsin https://www.suzionline.com/kedi/kedi-aknesi-cene-alti-siyah-noktalar/