Yaş Mama

Petlebiden verdiğim siparişlerden yetişkin yaş mama hediye geldi. Yavru kedimin kuru mamasina karıştırıp verdim.Bütün kabı yedi yuttu , hiç bu kadar iştahlı yediğini görmedim, karnı da şişti tedirgin oldum bir sorun olur mu acaba?

6 CEVAP

simbakedi

ne olcak veterinere neden gitsinler allah aşkına. yediyse afiyet olsun valla hahshdhasd haftada 1 veriyorsanız yetişkin yaş mama vermenizde de sorun olmaz. çünkü protein ve vitamin kaynağınız o değil kuru mama. ben de bazen yetişkin alıyorum kedim farklı tatlar denesin diye

yetişkin kediye yavru kedi maması verebilirsin ama yavru kediye yetişkin kedi maması vermemelisiniz hemen veterinere götürün

Lils

Bir şey olmaz bence. Sokaktaki kediler yavru, yetişkin ayrımı olmadan aynı mamayı yiyor sürekli.

Ben hep yetişkin veriyordum tavuğa alerjisi olduğu için. Yavru mamalar hep tavuklu oluyor. Proteini oranı bir tık daha düşük oluyor sadece bir şey olmaz

duman_cat_world

Yavru kediye bir kerelik yetişkin kedi maması vermek sıkıntı olmaz. Ancak duzenli olatak kullanmanız uzun vadede sorunlara neden olabilir. 👍

Yaş mamanın yarısını hemen hemen 20grama kadar karıştırmıştım kuru mamasina,bütün gece oyun oynadık sorun olmadı. Cevaplar için teşekkürler. 😊