Yavruları Emzirememesi Anne Kedi Sağlığını Olumsuz Etkiler Mi?

zeynepsrl

Kedim 1 hafta önce doğum yapmıştı ve maalesef yavruları 6 günlükken kaybettik. Fakat bir endişem var. Biliyorsunuz ki anne kedi vücudu doğumdan sonra bebekleri besleyebilmek için sürekli süt üretir. Eğer doğal olmayan bir sebepten birden bu üretilen süt artık vücutta kalmaya başlarsa bu benim minik Olivia'ma zarar verebilir mi?

4 CEVAP

theyusra

evet malesef kedinize zarar verebilir, sokaklarda çok fazla annesiz yavru var süt annelik yapmasını sağlayabilirsiniz 🙏

Renklipati

Bence veterinere danışın, sütü geldikçe göğüsleri şişebilir,biz insanlar da öyle olunca bir hap var içince hemen sütü kesiyor,belki kedilerde de vardır çünkü çoğu ilaçlar bizimle aynı..
Başınız sağolsun üzücü durum

Rapisa

Merhaba, benim kediminde yavruları ölmüştü ve 2-3 gün sonra kısırlaştırdım. Henüz kedinizde süt birikmesi yüzünden bir sağlık sorunu oluşmamışsa kısırlaştırmak bunun önüne geçebilir çünkü hormonları çalışmadığı için süt üretimi duruyor. Geçmiş olsun

Rapisa

Bu arada kediniz memelerine dokundurtuyorsa sütünü kemdiniz sağabilirsiniz. Ben başta böyle yaptım fakat sonrasında göğüsleri acıdığı için dokundurtmadı.