Kedi Yıkamak

Yaklaşık 8 gündür mecburi bir nedenle şehir dışındaydım. Kedim evde tekti ve arkadaşım her gün gelip kontrol ediyordu. Ebeveyn banyosundan is gibi bir şey dökülmüş ve sağolsun kedim bu isi kendisi de dahil tüm eve taşımış. Henüz tam olarak ne olduğunu çözemedim ama kedim geldiğimde simsiyahtı. Yıkayayım dedim ama ağzımın payını aldım. Sudan dehşet şekilde korkuyor. Kedi şampuanıyla falan bir kez yıkasam tamamen geçecek ama berbat halde şu an. Veterinerlerin pet yıkama hizmetleri var mı ve ortalama fiyatlar ne?

7 CEVAP

theyusra

veterinerler yapmıyor diye biliyorum, pet kuaförleri ilgileniyor genellikle bu işlerle ortalama fiyatı da 100 lira civarı olması lazım

Rapisa

Kedinizin ne kadar huysuz olduğunu tahmin edemiyorum. Pek çok kedi yıkadım fakat bu iş için öncesinde hazırlık yapmalısınız. Eldiven ve tüm vücudunuzu kapatan kıyafetler giyip kediyle banyoda başbaşayken yapabilirsiniz. En kötü kapıyı kapatıp üzerine su fışkırtın :D. Kıyafet konusunda aklıma corona başlangıcında hasta bakıcıların giydiği kıyafetler geldi öyle bir şey temin edebilirseniz tırmıklara karşı güçlü 💪 bir kalkan oluşturmuş olursunuz.

Kediasigi4

Ben de kedimi daha önce evde yıkadım ama evet çok zor oluyor. Ben baş edemediğim için veterinerde yıkatıyorum, tabii ki sadece gerekli durumlarda. Ben para ödemediğim için fiyatını bilmiyorum fakat çoğu veteriner istek üzerine yıkıyor

Senacesur

Veterinerlerde yikama islemi yapiliyor. Fiyatini bilmiyorum ama yapiliyor. Kedinin kulagina kesinlikle su kacirmaman gerekiyor. Seni zorlayacaksa veterinere goturebilirsin yikiyorlar. Cok pahali oldugunu sanmiyorum indirim yapan iyi veterinerler var

meowhun

Biz pirelerden dolayı yıkama yaptırdık fakat aşırı stres oldu ağzından 2 gün ara sıra köpük gelip durdu stresten dolayıymış.. 80 tl ödedik veterinere.

@rapisa istemediği hiçbir şeyi yaptırtmıyor. Suyuna gidilse yumuş yumuş bir kedi oysa... böyle durumlar için edindiğim kalın bir eldiven var. Tıslamalı çıldırmalı tarama seanslarımızı daha hasarsız atlatmaya yarıyor. Eldiveni görünce başına ne geleceğini bildiğinden daha çok korkuyor, gördüğü gibi buhar oluyor tabii bir de o var. Vallahi uğraşamayacağım, parası neyse vereceğim biraz da veterinerleri parçalasın. En olmadı kül kedisi gibi gezer, canı isterse paşa paşa yalar kendini. Pes ediyorum:(

@meowhun Veterinere gittiğinde çok daha farklı bir kedi oluyor. Bana yaptığı afra tafrayı yabancı bir ortamda yapamıyor kolay kolay. Tırnak kesiminde falan çıtı çıkmıyor mesela. O yüzden evdekinden daha sakin olur diye umuruyorum.